Google servisleri tamamen çöktü!

İnternetin deyim yerindeyse ana damarlarından biri olan Google servisleri ciddi bir sorundan dolayı çöktü. Aynı altyapıyı kullanan bütün servislere erişimde kesintiler yaşanıyor. Pixel 3a XL kutu açılışı Google servisleri erişim sorunları yaşanıyor...

Google servisleri tamamen çöktü!
İnternetin deyim yerindeyse ana damarlarından biri olan Google servisleri ciddi bir sorundan dolayı çöktü. Aynı altyapıyı kullanan bütün servislere erişimde kesintiler yaşanıyor.

Pixel 3a XL kutu açılışı

Google servisleri

Google servisleri erişim sorunları yaşanıyor

ABD merkezli başlayan YouTube, Snapchat, Gmail, Nest, Discord ve diğer bazı web servislerine erişim sorunları yaşanıyor. Sorunun temel nedeni şirketin kendi web hizmetleri dışındaki uygulamalara güç veren Cloud hizmeti ile ilgili sorun gibi görünüyor. Cloud sosyal medya hesabından bir durum güncellemesi yayınlanarak, sorunların ABD'de öğleden sonra başladığını belirtti. Sorunların çoğunlukla ABD’nin Doğu Kıyısı bölgelerini etkilediği görülüyor, ancak Avrupa’daki bazı YouTube ve Gmail kullanıcıları da hizmetlere erişemediklerini bildirdi. Cloud altyapısını kullanan Discord ve Snapchat kullanıcıları da uygulamalara giriş yaparken sorun yaşıyor. Google servisleri İnternet servisleri hakkındaki şikayet ve çökme raporlarını yayınlayan Down Detector'e göre son iki saatte YouTube servisleri için toplam 20 bine yakın çökme şikayeti veya raporu ulaşmış durumda. Bulut servisindeki son durum ve sorunun ne zaman giderileceğine dair herhangi bir bilgi henüz paylaşılmadı.

The post Google servisleri tamamen çöktü! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.