Teknoloji Haberleri

Google Stadia başarısız olursa ne olacak?

Google Stadia ile birlikte oyunların yalnızca bir internet bağlantısı sayesinde oynanabilme fikri, oyun dünyasını çok heyecanlandırmıştı. İlk sürümü Kasım ayında piyasaya sürülmesi beklenen konsolun oyunları, ömür boyu oynanabilecek. Eğer bu konsol projesi başarısız olursa Google cephesinde neler yaşanacak?

Google Stadia oyunları için önemli gelişme

Google Stadia konsolu ya başarılı olamazsa?

Microsoft’un, Sony’nin ve Nintendo’nun geleneksel konsollarından farklı bir çalışma sistemine sahip olan Google Stadia, konsol dışında herhangi bir diğer donanıma ihtiyaç duymuyor. Farkını bu şekilde ortaya koymak isteyen oyun konsolunun ürün direktörü Andrey Doronichev, kullanıcılardan gelen soruları yanıtladı. Andrey Doronichev, insanların bulut sistemlere geçmekten neden korktuğunu anladığını ifade etti. Yeniliğin bilinmemezliğinden kaynaklanan korkunun doğal olduğunu belirten Doronichev, şöyle konuştu: “Sizi anlıyorum. Bulut sistemine geçmek korkutucu. Fiziksel olarak depolanabilen müzik CD’lerinden dijital müziklere geçerken ben de şu an yaşadığınız o hissi yaşadım. Günümüzde bir CD çalar bulmak zor olsa da eski CD’lerim hâlâ garajımda duruyor.

Google Stadia

Andrey Doronichev

Doronichev; filmlerin, fotoğrafların ve belgelerin genel olarak buluta taşındığını ve bu mekanizmanın genel olarak iyi bir performans sunduğunu belirtti. Bu durumun oyunlar için de geçerli olacağını savunan ürün direktörü, bu görüşünü üç farklı paragraf ile izah etti: “Bunun aynısı; filmler, fotoğraflar ve belgeler ve diğer dosyalar için de yaşandı. Sonuç olarak harika bir iş çıktı. Tüm oyunlarımız da bulutta güvenli bir şekilde olacak ve bu konuda kendimizi çok iyi hissedeceğiz.” “Son birkaç yılda teknolojiye, altyapıya ve ortaklıklara bir ton yatırım yaptık. Yaşamda hiçbir şey kesin değil ancak Stadia’yı başarıya ulaştırma mevzusunda kararlıyız.” ” Kullanıcılarımız, oyunların kayıt dosyaları da dahil olmak üzere onların verilerini indirebilecekler ancak oyunların kendisini indiremeyecekler. Eğer Google Stadia projesi kapatılırsa, korkulan başa gelebilir. Oyuncular, kendi oyunlarına ulaşamayabilir.” Sözlerine inanmayacak olan kişileri suçlamayacağını söyleyen yönetici, kendi amacının bu hizmeti başlatmak ve gelecek yıllar boyunca ona yatırım yapmaya devam etmek olduğunu dile getirdi. Size göre Google Stadia beklenen başarıyı elde edebilecek mi yoksa tarihin tozlu sayfalarında kendi yerini alacak mı? https://youtu.be/9Z2dXwsRUA4

The post Google Stadia başarısız olursa ne olacak? appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.