Google Stadia için hız testi kullanıma sunuldu!

Google'ın Mart ayında düzenlenen Game Developer Conference 2019 etkinliği kapsamında tanıtılan ve Kasım ayında kullanıcılara sunulacağı açıklanan çevrimiçi oyun servisi Google Stadia internet hız testi ile karşımıza çıkıyor. Daha önce Google...

Google Stadia için hız testi kullanıma sunuldu!
Google'ın Mart ayında düzenlenen Game Developer Conference 2019 etkinliği kapsamında tanıtılan ve Kasım ayında kullanıcılara sunulacağı açıklanan çevrimiçi oyun servisi Google Stadia internet hız testi ile karşımıza çıkıyor. Daha önce Google I/O 2019 etkinliğinde test ederek deneyimlerimizi sizlerle paylaştığımız Google Stadia ile 4K HDR / 60 FPS oyun deneyimi için 35 Mbps hızında bir internet bağlantısına ihtiyaç duyuluyor. İhtiyaç duyulan en düşük internet bağlantısı ise (720p çözünürlükte) 10 Mbps olarak açıklandı.

Stadia fiyatı ve ilk oyunlar açıklandı!

Google Stadia internet hız testi kullanıma sunuldu!

Google kullanıcıların internet bağlantılarının Google Stadia için yeterli olup olmadığını test eden bir hız testini kullanıma sundu. Bu sayede Stadia'nın kullanıma sunulacağı ülkelerde internet bağlantısı kolayca test edilebiliyor. İlk kullanıma sunulduğunda bağlantı sorunları yaşanabileceği düşünülse de, Google'ın sahip olduğu üst seviye bulut çözümleri sayesinde tüm bu sorunların kısa sürede üstesinden gelebileceği herkes tarafından biliniyor. Stadia’ya aylık abone olmak isteyenlerin 9,99 dolar, Stadia Founder’s Edition aboneliği almak isteyenlerin ise 129,99 dolar ödemesi gerekiyor. Stadia Founder’s Edition aboneliği ile birlikte koyu mavi bir Stadia kontrolcüsü ve Chromecast Ultra sunuluyor. Tabi, 4K HDR desteğinden 5.1 Surround sese kadar tüm özellikleri kullanmak için bu pakete abone olmak gerekiyor.

The post Google Stadia için hız testi kullanıma sunuldu! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.