Google Stadia oyunları için önemli gelişme

Google'ın bir süre önce duyurduğu ve oldukça dikkat çeken hizmeti Google Stadia, oyunları yalnızca internet bağlantısı gereksinimi ile oynatabiliyor. Abonelik ya da oyunlar tek tek satın alma şeklinde kullanıcılara sunulan Google Stadia oyunları...

Google Stadia oyunları için önemli gelişme
Google'ın bir süre önce duyurduğu ve oldukça dikkat çeken hizmeti Google Stadia, oyunları yalnızca internet bağlantısı gereksinimi ile oynatabiliyor. Abonelik ya da oyunlar tek tek satın alma şeklinde kullanıcılara sunulan Google Stadia oyunları ile ilgili şimdi de yeni güncellemeler yayınlandı. Bu güncellemeler ile birlikte Google, oyunların ömür boyu oynanabileceğini açıkladı.

Google'ın yeni işletim sistemi: Fuchsia

Google Stadia oyunları ömür boyu oynanabilecek

Google Stadia anlaşmalı olduğu oyun yapımcılarından aldıkları oyunu kullanıcılara sunabilecek. İlerleyen dönemlerde oyun yapımcıları ile bir anlaşmazlık olduğu takdirde, o yapımcıdan çıkan oyunları almayı durdurabilir. Fakat daha önceden kullanıcılara sunulan oyunlar, kullanıcılar tarafından oynanabilmeye devam edilecek. Yani bu durum kullanıcıların yalnızca gelecekteki oyunları oynamasını engelleyecek. Tüm bunlara rağmen Google şüpheleri en aza indirmek için bazı açıklamalarda da bulunuyor. Bu açıklamalarda oyun yapımcıları ile iş birliğinin bitirilmemesi için gerekli çalışmaların yapıldığının altı çiziliyor. Google bu konuda kesin bir garanti sunmasa da olası negatif gelişmeleri en aza indirmek için çalışıyor. https://www.youtube.com/watch?v=9Z2dXwsRUA4 Oyun severlere farklı bir oyun deneyimi sunan Google Stadia'ya olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda Google Stadia da her geçen gün ciddi gelişmeler kat ediyor. Ve ilerleyen zamanlarda, artan internet hızları ile birlikte, daha çok kullanıcıya ulaşılacaktır. Google Stadia, şu anda Türkiye'de resmen satışa sunulmuş değil. Zaten şu andaki internet hızları ile çok başarılı bir deneyim yaratamayacağını söyleyebiliriz. Tabii, önümüzdeki dönemlerde işler değişebilir ve ülkemiz de dahil olmak üzere dünya çapında yaygın bir şekilde kullanılabilir.

The post Google Stadia oyunları için önemli gelişme appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.