Google, Tinder arayüzü ile film önerisi yapacak!

Televizyon izleme alışkanlığının azaldığı günümüzde bir içeriği izlemek için artık çevrimiçi platformları tercih ediyoruz. Fakat, Netflix, BluTV ve PuhuTV gibi platformların öneri algoritmaları her zaman bize yardımcı olamıyor. Bu soruna çözüm...

Google, Tinder arayüzü ile film önerisi yapacak!
Televizyon izleme alışkanlığının azaldığı günümüzde bir içeriği izlemek için artık çevrimiçi platformları tercih ediyoruz. Fakat, Netflix, BluTV ve PuhuTV gibi platformların öneri algoritmaları her zaman bize yardımcı olamıyor. Bu soruna çözüm bulmak adına bir öneri algoritması geliştiren Google, tıpkı Tinder'ın kişi önermesine benzer bir arayüz ile kişiselleştirilmiş film önerileri ve dizileri izleyebileceğiniz içerikler konusunda size yardımcı olacak.

Deepfake yine dolandırıcılık vakasına karıştı!

Google kullanıcılara film önerisi yapacak!

Öneri özelliğini kullanmak için yapmanız gereken tek şey hangi TV ve film aboneliğine sahipseniz onu seçmeniz. Bunun ardından bir dahaki sefere izlemek için içerik ararken, tüm bu hizmetler için kişiselleştirilmiş önerileri alacaksınız. Google’da bir film veya TV şovunun adıyla arayarak başlayın. Sonrasında arattığınız dizinin tam altında diziyi izle adlı bir bölüm çıkacak. Ona tıklayarak hangi platformlarda bu dizinin yer aldığını görecek ve  izleyebileceksiniz. Burada Tinder'a benzeyen arayüz ise filmi beğenip beğenmeme kısmında karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar karşısına çıkan filmler sağa ya da sola kaydırarak beğenip beğenmediklerini işaretliyor. Ayrıca, temalı bir film gecesine ev sahipliği yapmak istiyorsanız, “80'lerin korku filmleri” veya “spor belgeselleri” gibi belirli terimleri arayabilirsiniz. Bu herkes için çok faydalı bir özellik gibi görünüyor. Türkiye'de de benzer özelliği kullanan Google, bunu umuyoruz ki daha işlevsel hale getirecek.

The post Google, Tinder arayüzü ile film önerisi yapacak! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.