Google'dan Android geliştiricilerine kötü haber!

Google yazılımcılar için oldukça üzücü bir haber verdi. Önümüzdeki yıl Android uygulama geliştirmek için yazılımcıların en çok kullandığı IDE olan Android Studio 32 bit desteği kesilecek! Google Play Store teması yeniden tasarlandı Önümüzdeki...

Google'dan Android geliştiricilerine kötü haber!
Google yazılımcılar için oldukça üzücü bir haber verdi. Önümüzdeki yıl Android uygulama geliştirmek için yazılımcıların en çok kullandığı IDE olan Android Studio 32 bit desteği kesilecek!

Google Play Store teması yeniden tasarlandı

Önümüzdeki yıl Android Studio 32 bit desteği kesilecek!

Google Android uygulama geliştirmek için 2013 yılında Google I/O etkinliğinde sunduğu Android Studio’yu sunmuştu. Apache tarafından lisanslanan ve ücretsiz olarak sunulan uygulama geliştirme ortamı popülerliğini korumaya devam ediyor. Fakat yeni açıklamaya göre Android uygulama geliştiriciler için en önemli IDE konumunu sürdüren Android Studio için 32 bit desteği kesilecek. Google geliştirme ortamını daha iyi hale getirebilmek için bu radikal kararı aldığını da belirtti. Önümüzdeki yıl Android Studio 32 bit desteği kesilecek! - ShiftDelete.Net (1) Google’ın Project Marble girişimi ile ortaya çıkan bu durum için seneye kadar süre olduğunu da vurguladı. Yani şirket gelecek yıl sonunda yazılım geliştirme ortamı için 32 bit işletim sistemlerine verilen desteği kaldıracak. Google’ın bu süreçte geliştiricilere Windows'un 64 bit sürümüne geçmeleri için zaman vermesi de birçok yazılımcı için iyi oldu çünkü 64 bit sürümü için donanımsal olarak ufakta olsa bir artış gerekebilir. Son olarak Google, uygulama geliştiricilerin uygulamalarını 1 Ağustos tarihinden itibaren 64 bit olarak Play Store'da yayınlaması gerekeceğini de vurguladı.

The post Google'dan Android geliştiricilerine kötü haber! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.