Google'dan Android Studio için önemli karar

Google'ın Android uygulama geliştirme için sunduğu platform olan Android Studio ve Android Emulator için verdiği karar bazı Windows kullanıcılarını üzebilir. Studio 3.5 Beta birçok yenilikle geliyor Android Studio bazı Windows platformları...

Google'dan Android Studio için önemli karar
Google'ın Android uygulama geliştirme için sunduğu platform olan Android Studio ve Android Emulator için verdiği karar bazı Windows kullanıcılarını üzebilir.

Studio 3.5 Beta birçok yenilikle geliyor

Android Studio Android Emulator

Android Studio bazı Windows platformları için desteğini kesiyor

Windows kullanıcılarının Android için uygulama geliştirmesine olanak tanıyan ve geniş kütüphanesiyle en çok tercih edilen platformun Android Studio olduğu biliniyor. Sistem gereksinimi olarak 32 ve 64 bit mimarisi olan Windows sürümlerinde kullanıcıları en çok zorlayan unsur RAM kapasitelerinin yeterli olmamasıydı. IDE'nin verimli çalışması için yüksek kapasitede RAM kullanımına ihtiyaç duyması Google'ın bu konuda yeni bir karar almasına neden oldu. Ortaya çıkan sorunlardan dolayı Google, 32 bit Windows işletim sistemlerine sunduğu desteği sonlandıracağı açıklandı. Android Studio IDE 3.6 ve Android Emulator 28.0.25 sürümünü kullanan 32 bit Windows kullanıcıları 1 Ağustos 2019'dan itibaren uygulamalarını Google Play Store'da yayınlamaları için 64 bit Windows kullanmaları konusunda uyarıda bulundu. 16 GB RAM ve daha fazla kapasitenin kullanılabilmes ve IDE'nin yüksek performansta çalışması için 64 bit mimari kurulu olması gerekiyor. Her iki uygulama geliştirme platformu için yayınlanacak sonraki güncellemeler 32 bit sistemlere yayınlanmayacak. Geliştiriciler için desteğin bitiş tarihi 31 Aralık 2020 olarak açıklandı. Bu süre içinde geliştiricilerin yeni sistem altyapılarını oluşturmaları gerekiyor.

The post Google'dan Android Studio için önemli karar appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.