Haftada 100 turistin gideceği uzay oteli

Uzayda kurulacak uzay oteli için çalışmalar devam ediyor. Çıkan son haberlere göre, otelde lüks odalar, kokteyl barlar, restoranlar ve sinema salonları bulunacak. Bu açıdan bir yolcu gemisine benzetilen uzay oteli için Uluslararası Uzay İstasyonu'nda...

Haftada 100 turistin gideceği uzay oteli
Uzayda kurulacak uzay oteli için çalışmalar devam ediyor. Çıkan son haberlere göre, otelde lüks odalar, kokteyl barlar, restoranlar ve sinema salonları bulunacak. Bu açıdan bir yolcu gemisine benzetilen uzay oteli için Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) kullanılan teknolojilere yer verilecek.

Uzayda işlenen ilk suç

Uzay oteli için çalışmalar sürüyor

Gateway Vakfı tarafından tasarlanan Von Braun Uzay İstasyonu, bir uzay oteli olarak faaliyete başlayacak. Selefinden farklı olarak yeni otelde yapay yerçekimi bulunacak. Böylece hem ziyaret hem de uzun vadeli yaşam alanları daha konforlu hale getirilecek. Otel, Ay'da hissedilene benzer bir çekim kuvveti oluşturmak için dönecek olan 190 metre çapında bir tekerlekten oluşacak. Gateway tarafından yapılan açıklamaya göre, tekerleğin çevresinde uyku için müsait odalar ve diğer fonksiyonlarla birlikte 24 ayrı modül kullanılacak. Bunlar, ziyaretçiler için rahat ve sade bir deneyim sunacak. Doğal malzemelerin, kumaşların ve sıcak aydınlatmaların kullanılacağı otelde yine sıcak boyalara yer verilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Gateway Vakfı'ndan Tim Alatorre, oteli Stanley Kubrick'in  2001: A Space Odyssey filmine benzetti. Yani steril, beyaz ve müzeye benzeyen bir otel olacak. Konser verilebilecek alanların olacağı otelde eğitim semineri bile verilebilecek. Gateway hedefinin 2025 yılına kadar işletme haklarını almak olduğunu ve haftada 100 turist ağırlayacağını belirtti. Söz konusu uzay oteli sayesinde insanlar uzay bir tatil seçeneği olarak da düşünebilecek. Tabii bu yine vakıf tarafından dile getirilen bir beklenti. Uzay turizminin uzun yıllar boyunca yalnızca ultra zenginlere hitap edeceği biliniyor.

The post Haftada 100 turistin gideceği uzay oteli appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.