Herkesi şaşkına çeviren robot köpek iş başında

Geçtiğimiz günlerde Boston Dynamics tarafından yayımlanan bir video, robot teknolojilerini takip edenlerin ilgisini robot köpeklere doğru çekmeyi başarmıştı. Virginia Tech isimli kurumun araştırma ekibi tarafından üretilen bu robot köpek, omurgalı...

Herkesi şaşkına çeviren robot köpek iş başında
Geçtiğimiz günlerde Boston Dynamics tarafından yayımlanan bir video, robot teknolojilerini takip edenlerin ilgisini robot köpeklere doğru çekmeyi başarmıştı. Virginia Tech isimli kurumun araştırma ekibi tarafından üretilen bu robot köpek, omurgalı hayvanları taklit edebiliyor.

DJI tarım için özel bir drone geliştirdi

Bu robot köpek gerçek bir köpek gibi davranabiliyor

Bir algoritma ve sensör kombinasyonu sayesinde omurgalı hayvanların yürüyüşünü taklit eden sevimli robot, kendi denge kontrolünü omurilik tarafında yer alan nöronların enjekte edilmiş olduğu bir yapı ile sağlıyor. Gerçek hayvanlardan ve insanlardan daha hızlı yürüyebilen ve daha hızlı koşabilen mekanik köpekten umutlu olan Kavel Hamed ve ekibi, ilk çalışmadan olumlu sonuç almayı başardı. robot köpekler Robotların birbirleriyle çarpışmasını önleyen kameralar, böyle projelerde büyük bir rol üstleniyor. Söz konusu robot köpek, insanlara yardım edebiliyor. Kavel Hamed ile ekibinin yer aldığı videodan ilgili projenin detaylarını öğrenebilirsiniz. Boston Dynamics, Ghost Robotics ve Virginia Tech üçlüsünün çalışmaları devam ediyor. Dilerseniz sizi keyifli anlarla baş başa bırakalım. Herkesi şaşkına çeviren robot köpeğin marifetleri neler?

The post Herkesi şaşkına çeviren robot köpek iş başında appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.