HongMeng yüklü Huawei telefonlar için tarih verildi!

Huawei'nin Android işletim sisteminden bağımsız hale gelmek için uzun süredir geliştirdiği ve Google yasağından sonra çalışmalarını hızlandırdığı HongMeng (bazı bölgelerde Ark OS) hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz...

HongMeng yüklü Huawei telefonlar için tarih verildi!
Huawei'nin Android işletim sisteminden bağımsız hale gelmek için uzun süredir geliştirdiği ve Google yasağından sonra çalışmalarını hızlandırdığı HongMeng (bazı bölgelerde Ark OS) hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 1 milyona yakın HongMeng OS yüklü test cihazının yolda olduğunu belirten Huawei'nin, HongMeng isim hakları için Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuru yaptığını sizlere duyurmuştuk.

Huawei Türkiye’de başvuru yaptı!

Huawei işletim sistemi, Android’den hızlı mı?

HongMeng OS yüklü Huawei telefonlar Ekim ayında gelecek!

Tianfeng International analisti Guo Mingxi, Huawei'nin Ekim ayında kendi işletim sistemini kullandığı telefonları piyasaya sürebileceğini belirtiyor. Ancak, bu telefonlar arasında Huawei Mate 30'un yer almayacağı ifade ediliyor. Bu kapsamda Huawei Mate 30 için Android lisansının daha önce alınmış olma ihtimali güçleniyor. Huawei'nin işletim sisteminin yüklü olduğu giriş ve orta seviye telefonların ilk etapta Çin pazarına sunulacağı belirtiliyor. Çin pazarında her şeyin sorunsuz gitmesi ve dünya genelinde lisansların alınmasıyla işletim sistemi dünyaya yayılacak. Analistin beklentisi Mate 30 ve P40 modellerinin bu işletim sistemi ile kutudan çıkar hale getirileceği yönünde. Ayrıca analist, ABD ve Çin arasındaki ticari savaşa rağmen Huawei'nin bu yıl 200 milyon barajının altında kalmayacağını belirtiyor. Bu kapsamda dünyanın en büyüğü hedefini şimdilik askıya alması gereken Huawei ikinci sıradaki konumunu güçlendirmekle yetinecek gibi görünüyor.

The post HongMeng yüklü Huawei telefonlar için tarih verildi! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.