Honor HarmonyOS ile çalışan ilk televizyonunu tanıttı

Huawei geçtiğimiz günlerde düzenlediği Huawei Geliştiriciler Konferansı'nda kendi işletim sistemi olan HarmonyOS ile karşımıza çıktı. Akıllı telefonların yanı sıra daha birçok cihazda yer alacağı belirtilen işletim sistemiyle çalışan ilk televizyonlar...

Honor HarmonyOS ile çalışan ilk televizyonunu tanıttı
Huawei geçtiğimiz günlerde düzenlediği Huawei Geliştiriciler Konferansı'nda kendi işletim sistemi olan HarmonyOS ile karşımıza çıktı. Akıllı telefonların yanı sıra daha birçok cihazda yer alacağı belirtilen işletim sistemiyle çalışan ilk televizyonlar da tanıtıldı. Huawei'in alt markası Honor'un duyurduğu Honor Vision TV ve Vision TV Pro, HarmonyOS işletim sisteminin yanı sıra dikkat çekici birçok özellik ile birlikte geliyor.

Huawei HarmonyOS resmen tanıtıldı!

HarmonyOS'lu Honor Vision TV modelleri neler sunuyor?

Her iki modeli de 55 inç 4K HDR ekrana sahip olan Vision TV ve Vision TV Pro modeli, tasarım detaylarıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Neredeyse tamamen çerçevesiz ekran tasarımı ile gelen televizyon, 6.9 mm değerinde bir kalınlığa sahip. Ayrıca dahili kamera ile birlikte gelen televizyonun bu kamerası, akıllı telefonlarda gördüğümüz açılır-kapanır tasarım anlayışına sahip. HarmonyOS temelli Magic Link yazılımıyla birlikte gelen televizyon, gücünü Huawei'in geliştirdiği 28 nm'lik Honghu 818 işlemcisinden alıyor. Bu işlemciye grafik tarafında ise Mali-G51 grafik birimi eşlik ediyor. Bu sayede 8K'ya kadar hareketli görüntü desteği sunulabiliyor. Televizyonlara RAM tarafında ise 2 GB RAM eşlik ediyor. Normal Vision TV modelinde 16 GB dahili hafıza bulunurken Vision TV Pro modelinde dahili hafıza bulunuyor. Türkiye'de satılması beklenmeyen televizyonların başlangıç fiyatı 538 dolar şeklinde. Bu rakam Pro modelinde 680 dolara çıkıyor. Önümüzdeki günlerde Huawei'in de akıllı televizyon modelleriyle karşımıza çıkması bekleniyor.

The post Honor HarmonyOS ile çalışan ilk televizyonunu tanıttı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.