HP, üç futbol sahası büyüklüğünde tesis açtı

HP, İspanya’nın Barcelona şehrindeki 3D Baskı ve Dijital Üretim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Şirket bu yeni üretim merkezi sayesinde yaptığı araştırma ve işbirliklerini destekleyecek. Merkezin dikkat çeken detaylarından biri de üç...

HP, üç futbol sahası büyüklüğünde tesis açtı
HP, İspanya’nın Barcelona şehrindeki 3D Baskı ve Dijital Üretim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Şirket bu yeni üretim merkezi sayesinde yaptığı araştırma ve işbirliklerini destekleyecek. Merkezin dikkat çeken detaylarından biri de üç futbol sahası büyüklüğünde olması.

PUBG Mobile 4v4 oynadık

HP 3D Baskı ve Dijital Üretim Merkezi 'merhaba' dedi

HP 3D Baskı ve Dijital Üretim Merkezi’nin kapılarını açtı. 15 bin metrekarelik alanda faaliyet gösterecek olan merkez kampüsünde şirketin, 3D baskı portföyü geliştirilecek. Ayrıca bu merkez HP'nin müşterileri ve iş ortaklarıyla beraber çalışabileceği büyük bir alan olmasıyla da öne çıkıyor. Merkez sistem mühendisliği, veri zekası, malzeme bilimi ve uygulama alanlarında yüzlerce 3D baskı ve dijital üretim uzmanını bir araya getiriyor. HP mühendislik ve Ar-Ge grupları, müşteriler ve iş ortakları arasındaki aktif işbirliği için özel olarak tasarlanan yeni tesis, esnek ve interaktif düzenin yanı sıra HP'nin en yeni plastik ve metal 3D üretim sistemlerini buluşturuyor. Şirketin BASF, GKN Metallurgy, Siemens, Volkswagen gibi şirketlerle sürdürdüğü inovatif işbirlikleri bu merkezdeki faaliyetlerle devam edecek. Merkez çevreciliğiyle de dikkat çekiyor. 110kW güç sağlayan fotovoltaik panellerin bulunduğu merkezde ayrıca sulama ve hijyenik kullanım için yağmur suyu yeniden kullanılabiliyor. 2025'e kadar tüm küresel işlemlerinde yüzde 60 yenilenebilir enerji kullanımını hedefleyen HP, zaman içinde bu oranı yüzde 100'e çıkarmak için çalışıyor.

The post HP, üç futbol sahası büyüklüğünde tesis açtı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.