HTC Vive Cosmos çıkış tarihi belli oldu

Bir süredir Sanal Gerçeklik (VR) ürünleri ile kendinden söz ettiren HTC markası yeni ürününün detaylarını ve fiyatını açıkladı. HTC Vive Cosmos VR setini bir sonraki ay piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 2019 yılının başların CES fuarında tanıtılan...

HTC Vive Cosmos çıkış tarihi belli oldu
Bir süredir Sanal Gerçeklik (VR) ürünleri ile kendinden söz ettiren HTC markası yeni ürününün detaylarını ve fiyatını açıkladı. HTC Vive Cosmos VR setini bir sonraki ay piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 2019 yılının başların CES fuarında tanıtılan cihaz birçok insanın ilgisini çekmişti. Önceki versiyonunun da kullanıcılar tarafından beğenilmesi firmayı daha yenilikçi bir ürün çıkarmaya teşvik etti.

Sanal gerçeklik deneyimi yeni bir boyut kazanıyor

HTC Vive Cosmos satış tarihi belli oldu

Tamamen yenilenen VR set HTC Vive Cosmos!

HTC Vive Cosmos 2880x1700 ekran boyutuna sahip yeni LCD panelle gelecek. Bu sayede daha iyi görüntü alınabileceğini belirten şirket 110 derecelik görüş açısının da mümkün olacağının altını çizdi. Tazeleme hızının 90Hz olduğu LCD paneller kullanıcılara tam anlamıyla gerçeklik hissini yaşatmayı hedefliyor. Eski modelden farklı olarak harici sensör bulundurmayan ürün kendi içerisindeki 6 adet sensör ile VR deneyimini arttırmayı planladıklarını belirten şirket HTC Vive Cosmos'un ileride telefonlara da bağlanabileceğini açıkladı. HTC Vive Cosmos, Vive wireless adaptörü ile de uyumlu çalışabiliyor. Şirketin SteamVR yerine Vive Reality System ile gelen ilk VR seti olma özelliğini taşıyor. Ürün için geliştirilmiş olan ve Lens adı verilen yeni bir kullanıcı arayüzü bulunmakta. Bu arayüz sayesinde kullanıcılar XR Viveport Infinity uygulamalarında gezebilecek. Ayrıca yeni arayüz sayesinde kullanıcı deneyimi daha da iyi hale getirilecek. Şirket 2 Ekim'e kadar verilecek ön siparişlere Viveport Infinity aboneliğini 12 ay boyunca ücretsiz  sağlayacak. Önsiparişin açılacağını belirten HTC satışların 3 Ekim'de başlayacağını ve ürün fiyatının $699 olacağını belirtti.

The post HTC Vive Cosmos çıkış tarihi belli oldu appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.