Huawei ABD çalışanları için önemli karar

Çinli teknoloji şirketi Huawei, Trump yönetiminin kararıyla mücadele ederken, Huawei ABD ve eyaletlerindeki yüzlerce çalışanı için önemli bir gelişme yaşandı. Huawei'den yeni işletim sistemi: Huawei Harmony Huawei ABD ve eyaletlerinde yüzlerce...

Huawei ABD çalışanları için önemli karar
Çinli teknoloji şirketi Huawei, Trump yönetiminin kararıyla mücadele ederken, Huawei ABD ve eyaletlerindeki yüzlerce çalışanı için önemli bir gelişme yaşandı.

Huawei'den yeni işletim sistemi: Huawei Harmony

Huawei ABD

Huawei ABD ve eyaletlerinde yüzlerce çalışanı işten çıkarıyor

Wall Street Journal’a göre işten çıkarılmaların Huawei’nin ABD’deki geliştirme alanı olan Futurewei’de gerçekleşmesi bekleniyor. Futurewei; ABD, Teksas, Kaliforniya ve Washington eyaleti de dahil olmak üzere 850 kişiyi araştırma laboratuvarlarında çalışıyor. Ayrıca Huawei’nin ABD'de çoğunlukla kırsal alanlardaki kablosuz aktarıcı ekipmanı satan yaklaşık 1.500 çalışanı bulunuyor. Her ne kadar işten çıkarılma sayısı belirsiz olsa da, Huawei tarafından henüz bir resmî açıklama gelmedi. İşten çıkarmaların şirketin ABD stratejisini hangi yönde etkileyecek bilinmiyor. Huawei CEO ve kurucusu Ren Zhengfei, şirketin ABD kısıtlamaları nedeniyle önümüzdeki birkaç yıl içinde 30 milyar dolarlık bir kazanç beklediğini söyledi. Ancak Donald Trump, Huawei üzerindeki kısıtlamaları hafifletmeyi ve ABD şirketlerinin ulusal güvenlik tehlikeye atılmadığı sürece iş yapmalarına izin verdi. Bu imtiyaz, Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in geçen ay Japonya’daki G-20 zirvesinde yaptığı görüşmelerin bir parçası olarak görülüyor.

The post Huawei ABD çalışanları için önemli karar appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.