Huawei ABD kararnamesi ile ilgili açıklama yaptı

Ulusal Acil Durum ilan eden ABD kararına Huawei'den yanıt geldi. Huawei ABD ile çalışmaya hazır olduğunu belirttiği açıklamada ABD kararnamesi ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri Çinli telekom şirketlerini hedef alan kararnamesiyle gündeme geldi. ABD Başkanı Donald Trump tarafından imzalanan kararname ile risk teşkil eden firmalardan ekipman alınması engellenmeye başlıyor. ABD Çinli telefon için Ulusal Acil Durum ilan etti Huawei ABD ile çalışmaya hazır Ulusal Acil Durum ilan eden ABD’nin ardından gözler Çinli üreticilere çevrildi. Huawei cephesinden, vakit geçmeden bir açıklama geldi. Şirket Trump yönetiminin aldığı karar ile ilgili bir basın bülteni yayınlandı. 5G konusunda önemli bir konumda olduğunu söyleyen Huawei, ABD ile çalışmaya hazır ve istekli olduğunu dile getirdi. Ayrıca ürün güvenliğini sağlamak için etkili tedbirler alındığını da belirtti. Şirket açıklaması şu şekilde devam etti: “Huawei’nin ABD’de iş yapmasını yasaklamak ABD’yi daha güvenli veya daha güçlü hale getirmeyecek; aksine, ABD’yi daha düşük standartlarda; ancak pahalı alternatiflerle sınırlandıracaktır. Bahsi geçen kararlar, ABD’yi 5G’nin kuruluş aşamasındaki süreçte geride bırakacak ve sonunda ABD’li şirketlerin ve tüketicilerin çıkarlarına zarar vermeye başlayacaktır. Ek olarak, makul olmayan kısıtlamalar Huawei'nin haklarını ihlal edecek ve diğer ciddi yasal sorunları ortaya çıkaracaktır” Başkan Trump tarafından imzalanan söz konusu kararname tahminlere göre 150 gün içinde uygulamaya konulacak. Uygulamaya konulmasının ardından ulusal güvenliği tehlikeye soktuğu iddia edilen şirketlerin ekipmanlarının kullanılması yasaklanacak. The post Huawei ABD kararnamesi ile ilgili açıklama yaptı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Huawei ABD kararnamesi ile ilgili açıklama yaptı
Ulusal Acil Durum ilan eden ABD kararına Huawei'den yanıt geldi. Huawei ABD ile çalışmaya hazır olduğunu belirttiği açıklamada ABD kararnamesi ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri Çinli telekom şirketlerini hedef alan kararnamesiyle gündeme geldi. ABD Başkanı Donald Trump tarafından imzalanan kararname ile risk teşkil eden firmalardan ekipman alınması engellenmeye başlıyor.

ABD Çinli telefon için Ulusal Acil Durum ilan etti

Huawei ABD ile çalışmaya hazır

Ulusal Acil Durum ilan eden ABD’nin ardından gözler Çinli üreticilere çevrildi. Huawei cephesinden, vakit geçmeden bir açıklama geldi. Şirket Trump yönetiminin aldığı karar ile ilgili bir basın bülteni yayınlandı. 5G konusunda önemli bir konumda olduğunu söyleyen Huawei, ABD ile çalışmaya hazır ve istekli olduğunu dile getirdi. Ayrıca ürün güvenliğini sağlamak için etkili tedbirler alındığını da belirtti. Şirket açıklaması şu şekilde devam etti: “Huawei’nin ABD’de iş yapmasını yasaklamak ABD’yi daha güvenli veya daha güçlü hale getirmeyecek; aksine, ABD’yi daha düşük standartlarda; ancak pahalı alternatiflerle sınırlandıracaktır. Bahsi geçen kararlar, ABD’yi 5G’nin kuruluş aşamasındaki süreçte geride bırakacak ve sonunda ABD’li şirketlerin ve tüketicilerin çıkarlarına zarar vermeye başlayacaktır. Ek olarak, makul olmayan kısıtlamalar Huawei'nin haklarını ihlal edecek ve diğer ciddi yasal sorunları ortaya çıkaracaktır” Başkan Trump tarafından imzalanan söz konusu kararname tahminlere göre 150 gün içinde uygulamaya konulacak. Uygulamaya konulmasının ardından ulusal güvenliği tehlikeye soktuğu iddia edilen şirketlerin ekipmanlarının kullanılması yasaklanacak.

The post Huawei ABD kararnamesi ile ilgili açıklama yaptı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.