Huawei, Amerikan devinden ödeme bekliyor!

Çin telekomünikasyon şirketi Huawei, iletişim ağı konusunda kendisine bir rakip olan Verizon firmasından patent lisansı ücreti talep ediyor. Huawei ABD sorunu devam ederken Çinli şirket, Amerikan markasının kendilerine patent lisansı ücreti...

Huawei, Amerikan devinden ödeme bekliyor!
Çin telekomünikasyon şirketi Huawei, iletişim ağı konusunda kendisine bir rakip olan Verizon firmasından patent lisansı ücreti talep ediyor. Huawei ABD sorunu devam ederken Çinli şirket, Amerikan markasının kendilerine patent lisansı ücreti ödemesi gerektiğini şiddetli bir şekilde savunuyor.

Huawei işletim sistemi, Android’den hızlı mı?

Huawei ABD sorunu ile birlikte yeni bir mücadeleye giriyor

Bir süredir Huawei ABD sorunu tüm dünyanın gündeminde. ABD'de Ulusal Acil Durum ilan edilmesiyle birlikte başlayan süreçte; Google gibi önemli teknoloji şirketlerinin Huawei ile olan ilişkilerini askıya alması, Çinli firmayı zora soktu. Şu sıralar şirket, kendi işletim sistemi üzerinde çalışarak uğrayacağı zararın dozunu azaltmak istiyor ancak bir yandan da başka mücadelelere giriyor. Çinli şirkette çalışan ve fikri mülkiyet konusunda markanın lisans yöneticisi olan bir yetkili, Verizon oluşumunun patent lisanslama sorununu çözmek adına gerekli ücreti kendilerine yatırmaları gerektiğini ifade etti. Bu lisans işlemi, Huawei'nin 230'dan fazla ekipmanını kapsıyor. İlgili ekipmanlar arasında; çekirdek ağ donanımları, internet teknolojileri ve kablolu altyapı sistemleri bulunuyor. huawei abd sorunu Patentler meselesinin maliyetini tamamen Verizon'dan tazmin etmek isteyen telekomünikasyon şirketi, bu konuda oldukça ısrarlı. Bu bağlamda Verizon ve Huawei temsilcileri; geçtiğimiz hafta New York'ta, bu meseleyi tartışmak adına bir araya geldiler. Toplantının ana gündem maddesi, Amerikan iletişim markasının Huawei'nin patent kurallarını ihlal edip etmediği sorusuydu. huawei verizon İki firmanın üst düzey yetkilileri, Verizon'un diğer şirketlerden ekipmanlar temin ederek patent anlaşmasını çiğneyip çiğnemediği sorunuyla ilgili de ciddi temaslarda bulundu. Kurulan bu temaslar, ikilinin arasında olumlu bir rüzgar yaratmadı. Zira Huawei, Verizon'dan patent lisanslama konusunda bir milyar doların üzerinde bir meblayı almayı ısrarla diliyor. Verizon firmasının sözcüsü, bu konu hakkında çekingen kaldı ve şunları söyledi: " Bu konu bağlamında yaptığımız görüşmeler, potansiyel bir yasal husustur. Bu konular, Verizon'dan daha büyük meseleler. Daha geniş jeopolitik bağlam göz önüne alındığında, Huawei ile ilgili herhangi bir meselenin tüm endüstrimiz için etkileri vardır ve bunlar aynı zamanda ulusal ve uluslararası endişeleri de zemin hazırlarlar."

The post Huawei, Amerikan devinden ödeme bekliyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.