Huawei CEO'su HongMeng OS'un hızını açıkladı

Geçen hafta düzenlenen G20 zirvesinde ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD şirketlerinin Huawei’ye satış yapabileceğini söylemesinin ardından Huawei ve ABD arasında sular durulmuştu. Teknoloji dünyasında sevindirici olarak değerlendirilen bu gelişme...

Huawei CEO'su HongMeng OS'un hızını açıkladı
Geçen hafta düzenlenen G20 zirvesinde ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD şirketlerinin Huawei’ye satış yapabileceğini söylemesinin ardından Huawei ve ABD arasında sular durulmuştu. Teknoloji dünyasında sevindirici olarak değerlendirilen bu gelişme ile beklentiler yükselse de Huawei’nin Google ile çalışmaya devam edip etmeyeceği henüz belirsiz. ABD Ticaret Bakanlığı’nın kara listesinde kalmaya devam eden şirket, kurucu seviyesinde yeni bir açıklamayla gündeme geldi. Huawei CEO’su Ren Zhengfei, HongMeng OS hızı ile ilgili açıklama yaptı. Ayrıca, şirket cephesinden Huawei satışları ile ilgili de bir itiraf geldi.

Huawei işletim sistemi Android'den hızlı mı?

HongMeng OS hızı ile MacOs'u da geçecek

Huawei CEO’su Ren Zhengfei geçtiğimiz günlerde Fransız dergisi Lepoint’e verdiği röportajda HongMeng OS hızı ile ilgili bilgiler verdi. Yeni işletim sisteminin otonom araçlar için kullanılabileceğini belirten Ren, Android’den yüzde 60 daha hızlı olduğu söylenen işletim sisteminin ayrıca macOS'tan da hızlı olacağını iddia etti. CEO buna dayanak olarak, işlem gecikmesinin 5 milisaniyeden az olmasını gösterdi. macOS ve HongMeng OS karşılaştırmasının da oldukça dikkat çekici olduğunu belirtelim. Huawei’nin Google Play Store yerine yeni bir uygulama mağazası geliştirdiğini tekrar belirten Ren, kendi mağazalarının da geliştiriciler için iOS ve Android kadar önemli olacağının altını çizdi. Google’ın Huawei ile olan ilişkisini yeniden başlatmadığı senaryoda HongMeng OS, Huawei Mate 30 ailesiyle birlikte piyasaya sürülebilir.

Huawei satışları için itiraf gibi açıklama

Huawei’nin Batı Avrupa Tüketici İş Grubu Başkanı Walter Ji verdiği röportajda, şirketin gelecek yıl en iyi akıllı telefon üreticisi olmak için Samsung’u geçemeyeceğini itiraf etti. Ocak ayından Mart ayına kadar geçen sürede, geçen yılın aynı dönemine göre satışlarını yüzde 50,3 artıran Huawei 59 milyonluk sevkiyata imza attı. Bu sayede Samsung’un bir adım gerisinde yer aldı. Bir sonraki yıl için Samsung’ u geçme tahminleri olan şirket, uluslararası teslimatlarda yüzde 40 - yüzde 60 oranında bir düşüş öngörüyor. Bu da Samsung’u geçme ihtimalini suya düşürüyor.

The post Huawei CEO'su HongMeng OS'un hızını açıkladı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.