Huawei EMUI 9.1 nasıl indirilir?

Huawei'nin uzun süredir konuşulan yeni işletim sistemi HarmonyOS ve Android işletim sistemindeki arabirimi EMUI yeni sürümüyle Huawei Developer Conference 2019'da karşımıza çıktı. Bununla birlikte eski EMUI yüklü cihazlara da desteğini kesmeyen...

Huawei EMUI 9.1 nasıl indirilir?
Huawei'nin uzun süredir konuşulan yeni işletim sistemi HarmonyOS ve Android işletim sistemindeki arabirimi EMUI yeni sürümüyle Huawei Developer Conference 2019'da karşımıza çıktı. Bununla birlikte eski EMUI yüklü cihazlara da desteğini kesmeyen şirket EMUI 9.1 güncellemesini de dağıtmaya başladı. Güncelleme alacak telefonların neredeyse tamamı belli oldu ve tamamına güncelleme erişecek. Peki bu erişim sürecini beklemek istemiyorsanız Huawei EMUI 9.1 nasıl indirilir sorusunu sizler için detaylandırdık.

EMUI 10 duyuruldu! İşte özellikleri

Huawei HarmonyOS resmen tanıtıldı!

Huawei EMUI 9.1 nasıl indirilir?

EMUI 9.1’in dağıtılacağı birçok cihaz için hem beta hem de stabil sürümleri dağıtılmaya başlandı. Fakat bu dağıtım sürecinin bölgesel olarak yapılmasından dolayı, tüm kullanıcılar yeni sürüme erişim sağlayamadı. Peki manuel olarak yeni EMUI sürümüne nasıl erişebilirsiniz? Öncelikle bu manuel sürüm güncelleme süreci Huawei’nin kendi uygulaması HiCare üzerinden yapılıyor. Eğer bu uygulama cihazınızda yüklü değilse, uygulamayı cihazınıza yüklemek bu sürecin ilk adımı olacak.

HiCare ile EMUI 9.1 kurulumu

Öncelikle indirmiş olduğumuz HiCare uygulamasını açıyoruz. Gelen ekrandan giriş yaparak, ülke ve bölge seçimini gerçekleştiriyoruz. Kullanıcı Sözleşmesini Kabul Edin ve Gizlilik Bildirimlerini de kabul ederek ana ekrana ulaşıyoruz. Gelen ekran üzerinden güncelleme seçeneğine tıklıyoruz. Huawei EMUI 9.1 nasıl indirilir - ShiftDelete.Net - Teknoloji Haberleri (2) Güncelleme iste ve uygula dedikten sonra yeni sistem güncellemelerini kontrol etme ekranı karşımıza çıkıyor ve kontrol ediliyor. Ardından tek yapmamız gereken indir ve yükle seçeneğine tıklamak. Huawei EMUI 9.1 nasıl indirilir - ShiftDelete.Net - Teknoloji Haberleri (3) Normal şartlar altında ilk iki saat içerisinde 9.1 versiyonu cihazınıza yüklenecektir. Ancak çok sayıda talep olması nedeniyle, sistemin yeni sürümü göndermesi sürecinde bazı gecikmeler olabiliyor. Ve hala sürümü alamıyorsanız,  Ayarlar> Sistem> Telefon hakkında> Yapı numarası seçeneklerine giderek telefonunuzun geçerli sürümde olup olmadığını kontrol edin. HiCare'in HiCare> Servis> Güncelleme ile cihazınızın gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını kontrol edin. Huawei EMUI 9.1 nasıl indirilir - ShiftDelete.Net - Teknoloji Haberleri (4)

Temmuzda EMUI 9.1 alacak modeller çoğalıyor

The post Huawei EMUI 9.1 nasıl indirilir? appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.