Huawei, HongMeng için Türkiye'de başvuru yaptı!

ABD kara listeye aldıktan sonra Android lisansının iptal etmesiyle başlayan ve Qualcomm’a kadar uzanarak onlarca teknoloji şirketinin ambargosu ile karşı karşıya kalan Huawei HongMeng isimli işletim sistemi için kolları sıvamıştı. Huawei'nin...

Huawei, HongMeng için Türkiye'de başvuru yaptı!
ABD kara listeye aldıktan sonra Android lisansının iptal etmesiyle başlayan ve Qualcomm’a kadar uzanarak onlarca teknoloji şirketinin ambargosu ile karşı karşıya kalan Huawei HongMeng isimli işletim sistemi için kolları sıvamıştı. Huawei'nin durumu için gözler G20 Zirvesi'ne çevrilirken, Çinli teknoloji devinin son olaylardan sonra Android'e bağımlı kalmak istemediği açıkça görülüyor. Bu konuda önemli adımlardan birisi de, ülkemizde atıldı.

Huawei işletim sistemi, Android’den hızlı mı?

Huawei HongMeng başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumu’nda!

İşletim sistemi konusunda elini çabuk tutarak Ağustos'ta tanıtmak isteyen Huawei, HongMeng’in isim hakları için Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvurdu. Huawei’nin başvuruyu 28 Mayıs 2019 tarihinde yaptığı ortaya çıktı. Tencent, Oppo ve Xiaomi gibi devlerin Huawei'nin işletim sistemini test ettiği söyleniyor. İlk veriler Android'den yüzde 60 hızlı olduğu yönünde. Buna ek olarak geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir raporda, 1 milyon Huawei HongMeng OS yüklü test cihazının yolda olduğunun belirtildiğini sizlere duyurmuştuk. Huawei yöneticilerinden Yu Chengdong, işletim sisteminin telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, arabalar, televizyonlar ve giyilebilir cihazlar ile uyumlu olacağını belirtiyor. Huawei’nin işletim sisteminin temellerini 2012'de attığı biliniyor.

The post Huawei, HongMeng için Türkiye'de başvuru yaptı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.