Huawei için kritik 2 ay başlıyor

Uzun süredir devam eden Çin ve ABD arasındaki gerilim bu aralar oldukça durgunlaşmıştı. Fakat bugün, Huawei yöneticilerinden Liang Hua'nın açıklamalarıyla durgunluk bozuldu. Önümüzdeki iki ay Huawei Android güncellemeleri için kritik bir dönem...

Huawei için kritik 2 ay başlıyor
Uzun süredir devam eden Çin ve ABD arasındaki gerilim bu aralar oldukça durgunlaşmıştı. Fakat bugün, Huawei yöneticilerinden Liang Hua'nın açıklamalarıyla durgunluk bozuldu. Önümüzdeki iki ay Huawei Android güncellemeleri için kritik bir dönem başlıyor!

999 TL’lik Xiaomi Redmi 7A inceleme

Huawei Android güncellemeleri için iki aylık kritik dönem!

Düzenlenen bir basın toplantısında üst düzey yöneticilerden Liang Hua, ABD ve Çinli şirket arasındaki gerginlik hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ekim ayında beklenen Mate 30 hakkında da bazı soru işaretlerini giderdi. Toplantıda, yönetici Liang Hua’ya şirketin Mate 30’da kendi yazılımını kullanıp kullanmayacağı soruldu. Cevap verirken keskin cümlelerden kaçınan Hua, "ABD, akıllı telefonlarımız için Android işletim sistemini kullanmamıza izin verirse, Android ekosistemi her zaman tercih ettiğimiz bir seçenek olacaktır. Şu an kendi yazılımımızı geliştirmek için yeni yeteneklere ihtiyacımız var." dedi. Huawei Android güncellemeleri için iki aylık kritik dönem! - ShiftDelete.Net (1) ABD ve Çin arasındaki gerginliğin çözüme bağlanacağını düşündüğümüz şu günlerde Liang Hua, Google’ın beklenmedik bir kararını da paylaştı. Açıklamaya göre, Google önümüzdeki iki ay boyunca yeni Android güncellemelerini ve güvenlik yamalarını Huawei'nin cihazları için yayınlamayı durduracak. Trump’ın da Huawei konusunda ılımlı adımlar atmaya başladığı şu günlerde Google’ın neden böyle bir karar aldığı net olarak bilinmiyor. Fakat bu durumun Çinli şirket ile Google arasındaki yeni politikalardan dolayı olabileceği düşünülüyor. Yakın zamanda ABD ve Çin arasındaki ilişkilerin yumuşayarak, güncellemelerin devam etmesi bekleniyor. Google’dan da yakın zamanda bu konu hakkında resmi bir açıklama gelmesi bekleniyor. Ama şirketin halen Android tabanlı cihazlar üretmek istediği Liang Hua'nın açıklamasıyla da netleşmiş oldu.

The post Huawei için kritik 2 ay başlıyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.