Teknoloji Haberleri

Huawei İngiltere’deki sızıntı iddialarına yanıt verdi!

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei için bilgi sızdırdığı söylenene Savunma Bakanı Gavin Williamson görevinden alındı. Açıklamayı İngiltere Başbakanı Theresa May açıkladı. Williamson’ın görevinden alınmasına sebep olarak, Milli Güvenlik Konseyi’nde 5G bilgilerini Huawei’ye sızdırması gösterildi. Huawei İngiltere cephesinden gelen iddialara yanıt verdi.

Huawei, Apple ve Samsung satışları ilk çeyrek karnesi!

Başbakan May, açıklamayı Williamson’a hitaban bir mektup yayınlayarak, Savunma Bakanı’na olan güvenini kaybettiğini, bu yüzden onu görevden almak zorunda kaldığını söyledi. William ise kendini “Ayrıntılı bir soruşturma yürütülmesi halinde aklanacağımı düşünüyorum” diyerek savundu. Williamson’ın yaptığı sızdırma geçen hafta ortaya çıkmıştı. Williamson’ın yerine hızlıca Penny Mordaunt atandı. Mordaunt daha önce Kadın ve Eşitlik Bakanı görevini yürütüyordu.

Huawei İngiltere haberleriyle ilgili açıklama yaptı!

Konuyla ilgili Huawei cephesinden de bir açıklama geldi. Huawei’nin açıklaması ise şu şekilde oldu: “Bugün bazı ulusal ve uluslararası haber mecralarında yer alan; İngiltere Başbakanı Theresa May’in, Savunma Bakanı Gavin Williamson’ı görevden alması ile ilgili haberde açıkça ifade edildiği üzere, iddiaya söz konusu olan bilgi sızıntısı Huawei’ye değil, medya kanallarına yönelik olarak gerçekleştirilmiştir. Görevden alınan Savunma Bakanı Gavin Williamson’ın Huawei şirketine bilgi sızdırması söz konusu değildir.”

The post Huawei İngiltere’deki sızıntı iddialarına yanıt verdi! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.