Huawei işletim sistemi alternatiflerine göz atıyor!

Amerika ile yaşanan sorunların ardından Google ile bulunan iş planları askıya alınan Huawei, bu durumun ardından uzun süredir geliştirmekte olduğu işletim sistemini hızlandırma kararı almıştı. Ortaya çıkan yeni söylentilere göre Huawei işletim...

Huawei işletim sistemi alternatiflerine göz atıyor!
Amerika ile yaşanan sorunların ardından Google ile bulunan iş planları askıya alınan Huawei, bu durumun ardından uzun süredir geliştirmekte olduğu işletim sistemini hızlandırma kararı almıştı. Ortaya çıkan yeni söylentilere göre Huawei işletim sistemi tarafında diğer alternatiflere de göz atıyor!

Huawei, HongMeng için Türkiye’de başvuru yaptı!

Huawei işletim sistemi tarafında diğer alternatiflere bakıyor!

Huawei'nin geliştirdiği işletim sistemi ilk defa HongMeng OS adıyla gündeme gelmişti. Daha sonradan ARK OS gibi isimlerle tekrardan gündeme gelen yazılım, yaklaşık olarak yedi yıl gibi uzun bir süredir geliştirilme aşamasında bulunuyor. Ancak ortaya çıkan yeni söylentilere göre şirket, sıfırdan bir işletim sistemi geliştirmek yerine mevcut bir işletim sistemi ile çalışıp çalışamayacağına araştırıyor. Böylesi bir durumda üzerinde düşünülebilecek pek fazla seçenek bulunmuyor. Ortaya çıkan söylentiler de Huawei'nin Android'e alternatif olarak Aurora işletim sistemini keşfettiğini işaret ediyor. Kaynakların güvenilirliği, Huawei'nin bu yönde bir eğilimi olabileceğini gösteriyor. Rus yapımı olan işletim sistemi, olası ambargo durumlarına karşı herhangi bir tehlike ile de karşı karşıya kalmayacaktır. Söz konusu işletim sistemi popüler bir kullanım oranına sahip olmasa bile, gizlilik ve güvenlik noktasında kullanıcıları oldukça memnun ediyor. Rusya'da önemli bir haber kaynağı olan The Bell'e göre Huawei zaten birkaç cihazında aktif olarak Aurora OS'u test ediyor.

The post Huawei işletim sistemi alternatiflerine göz atıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.