Huawei, kilit ekranı üzerine reklam alıyor

Kendi işletim sistemi üzerinde çalışan Huawei, şu sıralar telefonların kilit ekranını reklam alanı olarak kullanmasıyla konuşuluyor. Bazı Huawei kullanıcılarının yaptığı paylaşımlara göre, Huawei markalı telefonların kilit ekranlarında reklam...

Huawei, kilit ekranı üzerine reklam alıyor
Kendi işletim sistemi üzerinde çalışan Huawei, şu sıralar telefonların kilit ekranını reklam alanı olarak kullanmasıyla konuşuluyor. Bazı Huawei kullanıcılarının yaptığı paylaşımlara göre, Huawei markalı telefonların kilit ekranlarında reklam beliriyor. Huawei kilit ekranı reklamları kullanıcıların pek de hoşuna gitmemiş gibi duruyor.

Huawei işletim sistemi başvuruları sürüyor

Huawei kilit ekranı reklamları gündemde

Huawei kilit ekranı üzerinde çıkan reklamlar için kullanıcılar özellikle Twitter üzerinden oldukça fazla paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımlarda Çinli üreticinin telefonların kilit ekranı için reklam aldığını gösteriyor. Şimdilik etkilenen telefonlar ise P30 Pro, P20 Pro, P20, P20 lite ve Honor 10 olarak sıralanıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Huawei kilit ekranı reklamları birden fazla ülkede  kullanıcıların karşısına çıkıyor. Norveç'ten Hollanda'ya, İrlanda'dan Güney Afrika'ya kadar birçok ülkede bu reklamları gören kullanıcılar bulunuyor. Huawei'nin reklamlar konusunda yaptığı bu hamle, reklam gelirlerini artırmak amacıyla yapılıyor. Ancak, birçok kullanıcı bu durumdan pek de memnun değil. Konuyla ilgili tüketicilerin şikayetlerinin değerlendirildiğini söyleyen Huawei sözcüsü, bu konuda araştırmalar yapıldığını da belirtti. Huawei kilit ekranı reklamları Twitter'ın gündemine otursa da şirketin gündeminde yoğun olarak yeni işletim sistemi ve uygulama mağazası bulunuyor. Android ve Google Play Store desteği kesilen Huawei şu sıralar HongMeng OS işletim sistemi ve App Gallery uygulama marketi üzerinde çalışıyor. Uygulamaları kendi marketine alabilmek için teklifler götüren şirket, bir yandan da HongMeng OS için gerekli isim haklarını alıyor. Ayrıca, 1 milyon adet yeni işletim sistemli Huawei telefonun da test aşamasında olduğu da ortaya çıkan bilgiler arasında. Huawei dünyadaki en büyük ekipman ağına sahip tedarikçiler arasında yer alıyor. Ancak, akıllı telefon tarafında işlerin yolunda gitmediğini söyleyebiliriz. Geçen yılı 206 milyon adetlik teslimatla kapatan şirket, bu yılın ilk çeyreğinde teslimatlarını yüzde 50 oranında artırmayı başarmıştı. Strategy Analytics isimli analiz şirketine göre, Huawei'nin teslimatlarının 2020 yılında 125 milyon adede gerileyeceği düşünülüyor.

The post Huawei, kilit ekranı üzerine reklam alıyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.