Huawei Kurucusu Apple yönetimi için konuştu

Çinli teknoloji şirketi Huawei, Amerikalı akıllı telefon üreticisi Apple'a destek verdi. Markanın CEO'su Ren Zhengfei, kendisinin öğretmeni gibi gördüğü firma hakkında birkaç açıklamada bulundu. Tecrübeli yönetici, Apple'ın bazı yönlerini oldukça...

Huawei Kurucusu Apple yönetimi için konuştu
Çinli teknoloji şirketi Huawei, Amerikalı akıllı telefon üreticisi Apple'a destek verdi. Markanın CEO'su Ren Zhengfei, kendisinin öğretmeni gibi gördüğü firma hakkında birkaç açıklamada bulundu. Tecrübeli yönetici, Apple'ın bazı yönlerini oldukça beğeniyor.

Huawei CEO’su HongMeng OS’un hızını açıkladı

Çinli teknoloji şirketi Huawei müşteri gizliliğine önem veriyor

Apple'ın icra kurulu başkanı Tim Cook, geçen yıl yaptığı bir açıklamada kendi müşterlerini asla bir ürün haline getirmeyeceğini söylemişti. Bu akımı takip etmek isteyen Zhengfei, Çin hükümetinin kendisinden müşteriler hakkında özel bilgiler istemesi halinde onlara bu fırsatı vermeyeceğini ve bu konuda Apple'ı örnek alacağını belirtti. Çinli teknoloji şirketi Tüketicilere ait olan çok gizli verilerin sadece müşterilerin kendisine ait olduğunu ve telefon üreticilerinin bunların üzerinde herhangi bir kontrole sahip olamayacağını ifade eden Ren Zhengfei, bir casusluk olayının kesinlikle yaşanmayacağını vurguladı. O'na göre müşteri verilerini takip etmesi gereken kurumlar, operatörlerin kendisi. Zhengfei'ye göre operatörler, iletişimin can damarları. İletişime açık olan kurucu, bu olayda da Apple gibi davranacağını açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri ise Huawei’nin, Amerikan müşterilere ait olan bilgileri kötü niyetle kullanabileceğini düşünüyor. Donald Trump her ne kadar aradaki gerginliğin yumuşadığını gösteren bazı olumlu davranışlarda bulunsa da, yine de, Çin hükümetinin casusluk yapacağını düşünüyor. Çinli teknoloji şirketi Huawei Huawei, bunu defalarca reddetti. Buna ek olarak Şirket Başkanı Liang Hua, herhangi bir ülke ile casusluk yapılmayacağına dair bir anlaşma imzalamaya açık olduğunu ilan etti. Çinli ekip, bir güven ortamı tahsis etmeye çalışıyor. Bu bağlamda, Doğu Asya markasının CEO'su bu konu hakkında şöyle bir açıklama yaptı: "Hükümetimiz, yasalar ve vergiler ile yönetiliyor. Çin Devleti, ticari faaliyetlerimize karışmıyor. ABD hükümetinin neden kendi şirketlerini bu kadar çok kontrol ettiğini bilmiyorum. ABD Hükümeti, sanki bir kayınvalide gibi davranıyor. Böyle davranmaya devam ederlerse gelinleri evden kaçabilir. ABD Huawei krizi Müşteri verilerini satmak gibi bir davranışta bulunmayacağız. Bunu bir kere bile yapsaydım, Amerika bu skandalı kanıtları ile beraber her yerde kullanabilirdi. O zaman iş birliği yaptığımız 170 ülke ve bölge, ürünlerimizi satın almaktan vazgeçerdi ve şirketimiz batardı. Bu olaydan sonra borçları kim ödeyecekti? Çalışanlarımızın hepsi çok yetenekli. Buradan hareketle onlar, borçlarımızı ödemek adına beni rahat bırakarak, buradan iftifa ederlerdi ve kendi şirketlerini kurarlardı. Böyle bir şeyi yaşamak yerine hayatıma son vermeyi tercih ederim."

ABD Huawei krizi yerini kalıcı ve sıcak bir iletişime bırakıyor mu?

Donald Trump’tan Huawei için sürpriz karar!

Donald Trump'ın kara listesinde yer alan Çinli telekomünikasyon ekibi, bu yüzden, ciddi bir gelir kaybı bekliyor. 2019 yılı için 8 milyar dolar kâr açıklamayı bekleyen şirket, 2016 yılından beri dünyanın en iyisi olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde kalıcı bir barış sağlanacak mı hep birlikte göreceğiz.

The post Huawei Kurucusu Apple yönetimi için konuştu appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.