Teknoloji Haberleri

Huawei Mate 20 Lite için Android Pie beta yayınlandı!

Huawei Mate 20 Lite Android Pie güncellemesi adım adım kullanıcılara sunulmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde ilk etapta Çin’deki Mate 20 Lite kullanıcıları için yayınlanan Android Pie beta güncellemesi şimdi de Avrupa’da kullanıcıların huzuruna sunuldu.

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 sahiplerini üzecek haber!

Huawei Mate 20 Lite Android Pie beta dağıtılmaya başlandı!

Huawei, Android 9.0 Pie güncellemesini kullanıcılarını ile buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Mate 9 ve Mate 9 Pro modelleri için ikinci büyük sistem güncellemesi yayınlayan Huawei, yeni güncelleme ile beraber kullanıcılarına bambaşka bir akıllı telefon deneyimi vaat etmişti. Şimdi de, EMUI 9 ve Android Pie güncellemesini Huawei Mate 20 Lite modelleri için beta olarak yayınlayan Huawei, yakın zaman içerisinde söz konusu güncellemenin kararlı sürümünü yayınlamayı da hedefliyor. Toplamda 3.61 GB boyutundaki Android Pie güncellemesi kullanıcılara ayrıca, EMUI 9.0 arayüz güncellemesi sunuyor. Bu güncelleme beraber birçok işlevsel özelliği kullanıcılarına sunan teknoloji devi, tabiri caizse bambaşka bir kullanıcı deneyimi vaat ediyor. Şirkete yakın kaynaklarda elde edilen bilgiler doğrultusunda, söz konusu güncellemenin kararlı sürümünün ise Mart ayı içerisinde yayınlanacağı ön görülüyor. Peki, Huawei Mate 20 Lite Android Pie güncellemesi ile ne gibi yeniliklere kavuşacak?

Huawei Mate 20 Lite Android Pie / EMUI 9.0 yenilikleri neler?

Yeni gelen değişiklikler, parmak izi tarayıcısı veya yüz tanıma yoluyla şifreleri otomatik dolduran yeni bir şifre yöneticisi içeriyor. Yeni kontroller, kullanıcıların AI asistanını hızlı bir şekilde açmasına, çoklu işlem özelliğini hızlandırmaya  ve telefonun kolayca kullanılmasına yardımcı oluyor. Huawei Mate 20 Lite Android Pie / EMUI 9.0 GPU Turbo 2.0, dokunmatik panelinin verdiği yanıtı (veya gecikme süresini) yüzde 36 oranında azaltıyor ve yeni bir uygulama asistanı ekliyor. Ayrıca, GPU Turbo’nun ikinci nesil versiyonunda desteklediği PUBG ve Mobile Legends oyunlara, Vainglory, Arena of Valor, Rules of Survival ve NBA 2K18‘den oluşan yeni yapımlar eklendi.

The post Huawei Mate 20 Lite için Android Pie beta yayınlandı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.