Huawei Mate 30 hızlı şarj ile yüzleri güldürecek!

Hızlı şarj konusunda yıllardır yerinde sayan amiral gemileri nihayet bu alanda güç kazanmaya başladı. Uzun süredir akıllı telefonlarında 15W hızlı şarj imkanı sunan Samsung, Galaxy Note 10 serisinde 25W hızlı şarj imkanı sunuyor. Ortaya çıkan...

Huawei Mate 30 hızlı şarj ile yüzleri güldürecek!
Hızlı şarj konusunda yıllardır yerinde sayan amiral gemileri nihayet bu alanda güç kazanmaya başladı. Uzun süredir akıllı telefonlarında 15W hızlı şarj imkanı sunan Samsung, Galaxy Note 10 serisinde 25W hızlı şarj imkanı sunuyor. Ortaya çıkan yeni raporlarda, Huawei'nin bu konuda Samsung'u geride bırakmaya hazırlandığı belirtiliyor. Zira, Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro modellerinin 25W hızlı kablosuz şarj desteği ile gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 10 Plus şarj testinde

Huawei Mate 30 hızlı şarj ile Mate 30'u geride bırakacak

Yani, Samsung'un kablo ile sunduğu hızlı şarj yeteneğini Huawei kablosuz bir şekilde sunacak. Şu anda kablosuz hızlı şarj konusunda en iyi değeri 20W ile Xiaomi Mi 9 sunuyor. Söz konusu kablolu şarj olduğunda ise Huawei'nin çıtayı çok daha üst noktaya taşıyacağı dile getiriliyor. Samsung'un Galaxy Note 10 Plus modeli 45W hızlı şarj desteğine sahip. Ancak, kutudan çıkan adaptör bunu desteklemediği için 50 dolar daha vererek 45 W'lık bir şarj adaptörü satın almanız gerekiyor. Ancak, Huawei tarafında ayrı bir adaptöre ihtiyacınız olmayacak. Mate 30 Pro modelinin 55W kablolu şarj imkanı ile şarj sürelerini oldukça kısaltması bekleniyor. Bunun yanı sıra telefonun 6.71 inç büyüklüğündeki OLED ekranının 90 Hz yenileme hızı sunması beklenirken, Mate 30 ve Mate 30 Pro modelleri gücünü henüz duyurusu gerçekleştirilmeyen Kirin 990'dan alacak.

The post Huawei Mate 30 hızlı şarj ile yüzleri güldürecek! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.