Huawei Mate 30 kutusu ortaya çıktı!

Huawei Mate 30 hakkında ortaya çıkan detaylara her gün bir yenisi ekleniyor. Mate 20'den daha büyük olan ekran çentiğinin ortaya çıkmasının üzerinden henüz 24 saat bile geçmezken, Huawei Mate 30 kutusu gözler önüne serildi. Kutunun hem ön hem...

Huawei Mate 30 kutusu ortaya çıktı!
Huawei Mate 30 hakkında ortaya çıkan detaylara her gün bir yenisi ekleniyor. Mate 20'den daha büyük olan ekran çentiğinin ortaya çıkmasının üzerinden henüz 24 saat bile geçmezken, Huawei Mate 30 kutusu gözler önüne serildi. Kutunun hem ön hem yan tarafından çekilmiş iki fotoğraf bulunuyor. Huawei'nin daha önceki kutuları ile benzer şekilde Mate 30'un kutusuna bakarak cihazın tasarımı ve donanımı hakkında bilgi sahibi olmak pek mümkün değil.

Huawei Mate 30 ekran çentiği ile üzebilir!

Huawei Mate 30 kutusu

Kutunun üzerinde yer alan tek detay, Mate 30'un 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olduğunun belirtilmesi. Tabi, bunun başlangıç modeli olduğunu ve isteyenlerin daha yüksek kapasiteli modeli alabileceğini belirtmeliyiz. Huawei Mate 30 kutusu Full HD+ çözünürlük sunan bir ekranın yer alacağı Mate 30, gücünü Kirin 990 işlemciden alacak. TSMC tarafından 7 nm+ fabrikasyon süreci ile üretilen Kirin 990, 2.86 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci.

Mate 30’un işlemcisi Kirin 990’a yakından baktık!

İşlemci grafik tarafında gücünü 700 MHz hızında çalıştırılan 16 çekirdekli Mali G76 GPU'dan alırken, lisans verilmediği için Mate 30 serisinde Google uygulamalarının yer almayacağını bir kez daha hatırlatmak isteriz.

The post Huawei Mate 30 kutusu ortaya çıktı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.