Huawei Mate 30 Lite'dan işletim sistemi sürprizi!

Huawei yıllardır kendi işletim sistemini geliştiriyor. Ancak, ABD ambargosu ile B planı devreye alınarak süreç hızlandırıldı. Daha sonra bu konuda geri adım atılmış olsa da, Çinli teknoloji devi kendi işletim sistemini geliştirmek kararlı....

Huawei Mate 30 Lite'dan işletim sistemi sürprizi!
Huawei yıllardır kendi işletim sistemini geliştiriyor. Ancak, ABD ambargosu ile B planı devreye alınarak süreç hızlandırıldı. Daha sonra bu konuda geri adım atılmış olsa da, Çinli teknoloji devi kendi işletim sistemini geliştirmek kararlı. Bu kapsamda Huawei'nin yıl sonuna kadar HongMeng OS işletim sistemi ile çalışan bir telefonu piyasaya süreceğini sizlere duyurmuştuk. SlashLeaks tarafından paylaşılan habere göre, bu telefon, Huawei Mate 30 Lite olacak.

Huawei Mate 30 Pro kullanılırken görüntülendi!

Huawei Mate 30 Lite, HongMeng OS ile çalışacak!

Huawei'nin yeni uygun fiyatlı akıllı telefonu Mate 30 Lite, Eylül ayının ortasında piyasaya sürülecek. Paylaşılan bilgilere göre şirket iki farklı model hazırlıyor. Bu kapsamda Avrupa ve diğer pazarlarda cihaz kutudan Android Q işletim sistemi ve EMUI 10 kullanıcı arayüzü ile çıkacak. Çin'deki model ise Huawei’nin işletim sistemini kullanacak. HongMeng OS’un detayları şu anda bilinmezliğini koruyor, ancak bu işletim sistemini kullanan ilk cihaz Honor’un kısa süre sonra tanıtacağı açılır kameralı televizyon olacak. Mate 30 Lite hakkında bugüne kadar ortaya çıkan detayları bir araya getirirsek: 6.26 inç büyüklüğünde delikli ekranın yer aldığı telefonun arka tarafında, kare şeklinde bir alanın içerisine yerleştirilen dört kamera yer alacak. 48 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya, 8 Megapiksel ve 2 Megapiksel çözünürlüğünde sensörler eşlik edecek. Bu sensörlerin hangisinin geniş açılı hangisinin telefoto olduğu ve dördüncü sensörün detayları şu anda bilinmiyor. Kirin 810 işlemciden güç alacağı düşünülen telefon, 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile gelecek.

The post Huawei Mate 30 Lite'dan işletim sistemi sürprizi! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.