Huawei Mate X 5G hız testi sonucu ortaya çıktı

Son dönemde yaşadığı tüm zorluklara karşı çalışmalarını sürdüren Huawei, geçtiğimiz aylarda tanıttığı katlanabilir akıllı telefonu Huawei Mate X 5G hız testi bir video ile ortaya çıktı. Honor 5G destekli telefonu için tarih verdi Huawei Mate...

Huawei Mate X 5G hız testi sonucu ortaya çıktı
Son dönemde yaşadığı tüm zorluklara karşı çalışmalarını sürdüren Huawei, geçtiğimiz aylarda tanıttığı katlanabilir akıllı telefonu Huawei Mate X 5G hız testi bir video ile ortaya çıktı.

Honor 5G destekli telefonu için tarih verdi

Huawei Mate X 5G

Huawei Mate X 5G, 1 Gbps hıza ulaşıyor

Bilindiği üzere ABD yaptırımı ile birlikte Google, Android web sitesinden Mate X ve Huawei P30 Pro'yu kaldırmıştı. Huawei, bir yıl boyunca çip ve diğer bileşenlerini stokladığını açıklaması, Mate X'i bu yaz için olası bir piyasaya sürme hamlesini hayata geçirebilirdi. Ancak, Android yerine yüklenmiş olan ARK OS ile cihazın Çin dışında ne kadar popüler olacağı belirsizliğini koruyor. Mate X için son açığa çıkan bilgi ise Huawei üst düzey yöneticisi He Gang'in paylaştığı 5G şebekesinde internet hızının 1000 mbps (1 Gbps) hıza ulaştığı görülen bir video oldu. https://www.youtube.com/watch?v=2kroXpflLAo Huawei Mate X kapalı konumdayken 1148 x 2480 piksel çözünürlüğe sahip 6.6 inçlik bir ön ekrana sahip. Aynı zamanda, arka ekran aynı çözünürlükte 6.4 inç büyüklüğünde bulunuyor. Cihaz açıldığında, toplam 2200 x 2480 piksel çözünürlüğe sahip neredeyse 8 inçlik bir tablet boyutuna geliyor. Yaptırımlardan sonra ne olacağı bilinmez ama telefonun 2600 dolarlık fiyat etiketi taşıması bekleniyor.

The post Huawei Mate X 5G hız testi sonucu ortaya çıktı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.