Huawei Mate X çıkış tarihi yine değişti!

Dünyanın en büyük iki telefon üreticisi olan Samsung ve Huawei, 2019 yılına katlanabilir telefonlar ile damga vurarak girmeye çalıştı. Ancak, Galaxy Fold modelinde yaşanan ekran kırılması sorunu nedeniyle halen ortada bir cihaz yok. Galaxy...

Huawei Mate X çıkış tarihi yine değişti!
Dünyanın en büyük iki telefon üreticisi olan Samsung ve Huawei, 2019 yılına katlanabilir telefonlar ile damga vurarak girmeye çalıştı. Ancak, Galaxy Fold modelinde yaşanan ekran kırılması sorunu nedeniyle halen ortada bir cihaz yok. Galaxy Fold'da değişikliklerin yapıldığı ve testlerin tamamlandığı belirtilse de, halen cihaz kullanıcılara sunulmadı. Aynı ayda tanıtılan Huawei Mate X modeli ise o günden bu yana hiç piyasaya sürülmedi. Huawei yetkilileri Galaxy Fold ile benzer bir kaderi paylaşmaması için cihazda değişiklikler yaptığını açıklamıştı.

Mate X satışa hazır değil!

Huawei Mate X çıkış tarihi Kasım olarak değiştirildi!

Shenzhen’de düzenlenen bir basın etkinliğinde, Huawei Mate X’in geleceği tartışıldı. Cihaz hakkında hem iyi hem kötü haberler verildi. İlk olarak iyi haber ile başlamak gerekirse, Huawei'nin katlanabilir telefonu bir miktar inceltildi. Huawei Mate X Kötü haber ise telefonun çıkış tarihinin Eylül ayından Kasım ayına ertelenmesi oldu. Hala üstesinden gelinmesi gereken bazı zorlukların olduğu ve bu nedenle Kasım ayında yumuşak bir başlangıç yapılacağı dile getirildi. Ekran menteşesinin iyileştirildiği ve güç düğmesinin daha ince hale getirildiği belirtiliyor. İyi haberlerden birisi ise gelecek yılın başlarında tanıtımı gerçekleştirilecek olan yeni katlanabilir telefon hakkında ilk bilgiler paylaşıldı. Bu planın açıklanması hali hazırda piyasada olmayan Mate X'in satışlarını olumsuz etkileyecek. Zira, Mate X'i satın alanlar aradan geçen birkaç ayın ardından eski bir telefona sahip olacak.

The post Huawei Mate X çıkış tarihi yine değişti! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.