Huawei Matebook lansmanı ertelendi!

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin'in arasındaki ticaret savaşlarından nasibini alan bir diğer Huawei markalı cihaz, ne yazık ki Huawei Matebook oldu. En yeni dizüstü bilgisayar modelini kendi lansmanında tanıtmayı planlayan Çinli firma, tüketici...

Huawei Matebook lansmanı ertelendi!
Amerika Birleşik Devletleri ile Çin'in arasındaki ticaret savaşlarından nasibini alan bir diğer Huawei markalı cihaz, ne yazık ki Huawei Matebook oldu. En yeni dizüstü bilgisayar modelini kendi lansmanında tanıtmayı planlayan Çinli firma, tüketici bölümü yetkililerinden Richard Yu'nun yaptığı açıklamaya göre bu fikrini erteledi.

Microsoft, Huawei bilgisayarlar için yeni karar aldı

Huawei Matebook ticari savaşlardan etkilendi!

Son günlerde ABD cephesinden Çin'e ve telekomünikasyon şirketine anlaşma konusunda olumlu sinyaller gelmişti. Bu sinyaller, henüz Çin'in tam istediği gibi değil. Ürün, bu hafta Şangay'da devam eden CES Asia fuarında gösterilmek üzere yola çıkacaktı ancak ABD hükümetinin ticari yaptırımları, Huawei’nin Microsoft yazılımı ve Intel işlemcileri gibi Amerikan ürünlerini kullanma manevrasını kısıtlıyor. Huawei Matebook Yu, bu  durumu "talihsiz" bir olay olarak nitelendirdi. Normal şartlarda Huawei Matebook'un bu hafta içerisinde tanıtıma piyasaya tarihi açıklanmadan çıkması gerektiğini söyleyen tecrübeli isim; şirketinin Donald Trump tarafından kara listeye girmesinden ötürü, Huawei ürünlerini duyurma konusunda tamamen engellendiklerini ifade etti. Yeni modelin reklam konusunda kendisini toparlayıp toparlayamaması, markanın kara listede kalacağı süreye bağlı. Huawei Matebook Yeni laptop hakkında teknik bir detay mevcut değil. Huawei, dizüstü bilgisayarlarının üretimini ve geliştirilmesini durdurmaya devam ediyor. Ayrıca bilindiği üzere Microsoft, Huawei’nin dizüstü bilgisayarlarını çevrimiçi mağazasında satıştan kaldırmıştı. Bu hamle üzerine bir açıklama yapan Çin devi, iddialı cümleler kurdu: "Markamızın bileşenlerini ve ona ait olan özel teknolojilerini stoklamamız, ABD yaptırımlarının etkisini azaltacak. Buna ek olarak dizüstü bilgisayar bölümümüz, şirketimizin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturuyor."  

The post Huawei Matebook lansmanı ertelendi! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.