Teknoloji Haberleri

Huawei P30 Pro özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı!

Bir süredir sızıntılara konu olan Huawei P30 ve Huawei P30 Pro modelleri ile ilgili bugün yepyeni detaylar ortaya çıktı. Daha önceden, yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan Roland Quandt, P30 ikilisinin resmi basın görsellerini ve özelliklerini gözler önüne serdi.

Samsung Galaxy M30 tanıtıldı! İşte özellikleri!

Huawei P30 Pro özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı!

26 Mart‘ta Paris’te düzenlenecek lansman ile tanıtılacak olan P30 modelleri sızıntılara konu olmaya devam ediyor. WinFuture.de üzerinden paylaşılan bir habere göre, Huawei P30 Pro’nun 6.3 inçlik kavisli bir ekranın üzerine kurulacağını görüyoruz.Huawei P30 Pro özellikleri ve tasarımı Bunun haricinde Mate 20’de olduğu gibi çentikli bir ekran tasarımı da bizleri karşılıyor. Bu detaydan da anlayacağımız üzere, söz konusu P30 modellerinde ne yazık ki, gelişmiş yüz tanıma sistemine yer verilmeyecek. Çentikli ekran tasarımıyla beraber kullanıcılara oldukça geniş bir ekran/kasa oranı sunacak olan P30 Pro‘nun daha önceki sızıntılarda olduğu gibi, dörtlü arka kamera kurulumuyla geleceği de belirtiliyor. Bu kısımda Quandt’ın söylediklerine göre, P30 Pro’da 48 Megapiksellik bir ana kameraya yer verilecek. Hemen aşağıdaki görselden de görebileceğiniz üzere P30 Pro modelinde kare şeklinde bir kamera sensörü de bizleri karşılıyor. Aktarılan raporlar doğrultusunda, bu sensörün 10x kayıpsız yakınlaştırma sensörü olacağı özellikle belirtiliyor. Huawei P30 Pro özellikleri ve tasarımı Üçlü kamera kurulumun hemen yan tarafında ise bir adet LED flaşa ve 3D ToF sensöre yer veriliyor. Gerçek zamanlı olarak derinlik bilgisi alabilen bu sensörle de beraber oldukça kaliteli bir deneyim vaat eden P30 Pro, donanımdan ziyade kamera özellikleriyle ön plana çıkacak. Bununla beraber, 8 GB RAM’a ve 40W hızlı şarj destekli 4000mAh boyutundaki bir bataryaya da ev sahipliği yapacağı belirtilen yeni nesil amiral gemisi ile ilgili tüm bilinenler şimdilik bunlarla sınırlı. Tüm bu detayları bir kenara bırakıp, gelin P30’unda sızdırılan özelliklerine hızlıca göz atalım

Huawei P30 özellikleri nasıl olacak?

P30 Pro modelinde yer alan kavisli ekran yerine düz bir ekran tasarımıyla karşımıza çıkacağı belirtilen P30’un, 6.1 inçlik AMOLED ekranın üzerine kurulacağı söyleniyor. Bu modelde de benzer bir çentiğe yer verecek olan Huawei, Pro modelinde olduğu gibi bu modelde de parmak izi okuyucusunu ekranın altına entegre edecek. Huawei’nin yapay zeka destekli Kirin 980 işlemcisinden güç alacak olan P30 modelinde, ayrıca 6 GB RAM‘a ve 128 GB dahili hafızaya da yer verilecek. Huawei P30 Pro özellikleri ve tasarımı Bunun haricinde, 40W hızlı şarj desteğine de ev sahipliği yapacak olan P30‘un 3500mAh boyutundaki bir batarya ile de besleneceği ön görülüyor. Kamera kısmında ise, üçlü kamera kuruluma sahip olacak olan P30’un 40 Megapiksellik ana kamera kuruluyla karşımıza çıkacağı da belirtiliyor. Söz konusu ana kameraya ise, geniş açılı ve telefoto lensinin eşlik edeceğini de görüyoruz.

The post Huawei P30 Pro özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.