Huawei sürücüsüz otomobil üzerine çalışıyor!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei'in şimdi de sürücüsüz otomobil teknolojileri üzerine çalıştığı belirtildi. Ortaya çıkan bilgilere göre Huawei yapay zeka destekli sürücüsüz otomobil çalışmalarına başladı. İşte...

Huawei sürücüsüz otomobil üzerine çalışıyor!
Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei'in şimdi de sürücüsüz otomobil teknolojileri üzerine çalıştığı belirtildi. Ortaya çıkan bilgilere göre Huawei yapay zeka destekli sürücüsüz otomobil çalışmalarına başladı. İşte Huawei sürücüsüz otomobil hakkında ilk detaylar!

Apple yeni bir sürücüsüz otomobil girişimi satın aldı

Huawei sürücüsüz otomobil hakkında ilk detaylar

Ortaya çıkan bilgilere göre Huawei, sürücüsüz otomobili için Beijing New Energy Automobile ve Changan Automobile şirketleri ile iş birliği yapıyor. Huawei’nin baş stratejisti Dang Wenshuan gazeteye verdiği röportajda, sürücüsüz otomobillerinin 2021 yılında piyasa çıkacağını belirtti. Bunun yanı sıra aracın yalnızca Çin değil, Avrupa bölgesinde de bulunacağının altı çizildi. Sürücüsüz otomobiller için bazı endüstri sınıfları bulunuyor. Huawei'in otomobili de bu sınıflardan seviye 4'e girecek. Bu seviye de, şu an en yüksek ikinci sınıf olarak geçiyor. Anlaşılan Apple'ın ardından Huawei de otonom araç teknolojilerinde ciddi çalışmalar yapıyor. Bu şekilde birçok dev teknoloji şirketi tarafından geliştirilen otonom teknolojileri, özellikle önümüzdeki yıllarda hayatımızda ciddi bir yer kaplayacak.

The post Huawei sürücüsüz otomobil üzerine çalışıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.