Huawei yeni bir 5G araması testi yaptı

Amerika Birleşik Devletleri ile arasındaki gerilimin devam ettiği Huawei bir yandan da çalışmalarını sürdürüyor. 5G konusundaki geliştirmelerine devam eden Huawei 5G araması için yeni bir adım attı. HongMeng OS yüklü 1 milyon Huawei telefon...

Huawei yeni bir 5G araması testi yaptı
Amerika Birleşik Devletleri ile arasındaki gerilimin devam ettiği Huawei bir yandan da çalışmalarını sürdürüyor. 5G konusundaki geliştirmelerine devam eden Huawei 5G araması için yeni bir adım attı.

HongMeng OS yüklü 1 milyon Huawei telefon

Huawei 5G araması için uzak diyarları seçti

Huawei'nin 5G teknolojisi için yeni adres Faroese Adaları oldu. Çinli teknoloji devi Faroese Telecom ile yaptığı iş birliği çerçevesinde ilk 5G aramasını gerçekleştirdi. Huawei 5G araması, ailenin Mate 20X modeliyle yapıldı. Huawei 5G ile ilgili dünyanın farklı yerlerinden 46 farklı 5G sözleşmesi yapmış durumda. Şirketin, 100 binden fazla 5G baz istasyonu kurulumu gerçekleştirdiği biliniyor. 5G teknolojisi ülkemizde henüz aktif olmasa da İngiltere gibi bazı ülkelerde bu teknolojinin kullanımına başlandı. İlerleyen zamanda 5G araması yapılabilen ülke sayısının hızla artacağını öngörmek çok da yanlış olmaz.

The post Huawei yeni bir 5G araması testi yaptı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.