Huawei'nin 5G modemi hayal kırıklığı oldu!

IHS Markit tarafından yayınlanan yeni rapora göre, Huawei’nin 5G modem yongası verimsiz yapısı ve büyüklüğü ile hayal kırıklığı oldu. Huawei tarafından geliştirilen Balong 5G modem, şu anda Mate 20 X 5G modelinde kullanılıyor. Bu modemin kullanılmasının...

Huawei'nin 5G modemi hayal kırıklığı oldu!
IHS Markit tarafından yayınlanan yeni rapora göre, Huawei’nin 5G modem yongası verimsiz yapısı ve büyüklüğü ile hayal kırıklığı oldu. Huawei tarafından geliştirilen Balong 5G modem, şu anda Mate 20 X 5G modelinde kullanılıyor. Bu modemin kullanılmasının cihazın boyutunu olumsuz etkilediği, daha enerji verimliliğini düşürdüğü belirtiliyor. Huawei’nin 5G teknolojisini destekleyen bu akıllı telefonu Kirin 980 işlemciden güç alıyor. Huawei’nin kendi şirketi olan HiSilicon tarafından tasarlanan işlemci ve modem, TSMC tarafından üretildi.

Huawei Mate 20 X 5G satışa sunuluyor

Huawei 5G modem ile verimlilik sağlayamadı

Balong 5000'nin en önemli özelliği 5G / 4G / 3G / 2G'yi destekleyen ilk ticari telefon modemi olması. Bu oldukça iyi bir şey olarak görünse de, Kirin 980'de kendi bünyesinde 4G / 3G ve 2G desteği sunan bir modemi barındırıyor. Aynı zamanda Qualcomm X50 5G ve Samsung Exynos 5100 5G ile kıyaslandığında Huawei'nin modemi yaklaşık yüzde 50 daha büyük bir boyuta sahip. Bunlara ek olarak Huawei'nin 5G modemi 3 GB RAM'e ihtiyaç duyarken, mmWave 5G spektrumunu desteklemiyor. Ancak, bu verimsizliğin daha fazla sürmeyeceği ve Huawei'nin işlemcilerine 5G modemi entegre edeceği belirtiliyor. Harici modeme ihtiyaç duyulmayacağı için 5G desteğinin daha uygun fiyatlı telefonlara gelmesi uzun sürmeyecek. Bu aynı zamanda 5G modem yongası için kullanılan bellek ve güç yönetim yongalarına olan ihtiyacı ortadan kaldıracak.

The post Huawei'nin 5G modemi hayal kırıklığı oldu! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.