iCloud için yeni güvenlik özelliği

Apple’ın Eylül lansmanı ile kullanıcılara resmi olarak sunacağı iOS 13, iPadOS 13 ve macOS Catalina için son testler devam ediyor. Bugün iOS 13 beta yüklü bir cihazda görüntülenen yeni iCloud güvenlik özelliği de kullanıcıları oldukça rahatlatacak....

iCloud için yeni güvenlik özelliği
Apple’ın Eylül lansmanı ile kullanıcılara resmi olarak sunacağı iOS 13, iPadOS 13 ve macOS Catalina için son testler devam ediyor. Bugün iOS 13 beta yüklü bir cihazda görüntülenen yeni iCloud güvenlik özelliği de kullanıcıları oldukça rahatlatacak.

iPhone çökme hatalarını çözmek için 3 yöntem

iOS 13 beta ile gelen yeni iCloud güvenlik özelliği!

Apple iOS 13, iPadOS ve macOS Catalina beta test cihazları ile tarayıcınızdan açtığınız iCloud için yeni bir oturum açma işlemi üzerinde çalışıyor. Bu işletim sistemlerinin beta sürümü kurulu olan cihazlarınızda beta.icloud.com adresine gittiğinizde, artık daha hızlı ve güvenli giriş yapabileceksiniz. iOS 13, iPadOS veya macOS Catalina betalarının yüklü olduğu herhangi bir cihazda iCloud'u Safari'de açtığınızda, Apple Kimliğinizi Face ID veya Touch ID kullanarak oturum açma onayı yeni bir açılır pencere göreceksiniz. iOS 13 beta ile gelen yeni iCloud güvenlik özelliği! - ShiftDelete.Net (1) Face ID özellikli cihazlarda hızlı bir şekilde yüzünüzü tarayarak iCloud açılırken, Touch Bar özellikli MacBook Pro dahil diğer cihazlarda da Touch ID kullanarak hesabınıza erişim sağlayabileceksiniz. Yani neredeyse tüm Apple cihazlarınızda bu yeni özelliği kullanabileceksiniz. Önemli bir konuya da değinmek gerekirse, iCloud.com’u tarayınız üzerinden açtığınızda otomatik olarak beta.icloud.com adresine yönlendirilmezseniz. Face ID veya Touch ID özelliğini kullanarak giriş yapmayınız. Özelliğin test aşamasında olmasından dolayı URL hataları ortaya çıkabiliyor. Bundan yararlanmak isteyen bazı kişiler de beta.icloud.com sitesindeymiş görünümü vererek kişisel verilerinize erişebiliyor. Fakat yeni iOS, iPadOS ve macOS sürümünün resmi olarak yayınlanmasıyla Face ID ve Touch ID kullanarak oturum açmak, oturum açma bilgilerinizi el ile girmekten çok daha kolay ve daha güvenli hale gelecektir.

The post iCloud için yeni güvenlik özelliği appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.