Instagram çökme sebebi resmi olarak açıklandı!

Geçtiğimiz günlerde kullanıcılar Instagram, Facebook ve WhatsApp uygulamalarına erişimde bir takım sıkıntılar yaşamıştı. Gönderi yenileme, mesaj gönderme gibi işlemleri gerçekleştiremeyen kullanıcılar, Twitter üzerinden tepkilerini dile getirmişti. Bu platformların sahibi olan Facebook, bugün itibariyle Facebook, WhatsApp ve Instagram çökme sebebi için resmi açıklama yaptı. Instagram ve Facebook çöktü mü? Instagram çökme sebebi resmi olarak açıklandı! 14 Mart tarihinde Facebook ve sahibi olduğu Instagram ve WhatsApp platformlarında meydana gelen kesinti, büyük ölçüde tepki toplamayı başardı. Twitter üzerinden tepkilerini gösteren kullanıcılar, kesintiyle alakalı ilk resmi açıklamayı da Twitter üzerinden görmüştü. Bugün itibariyle Facebook, geçtiğimiz günlerde yaşanan kesintiye yönelik bir takım açıklamalarda bulundu. Kesintinin herhangi bir siber saldırı ile bağlantılı olmadığını aktaran şirket, kesintiye yönelik sebebi ise 'sunucu ayarlarında yapılan bir değişiklik' olarak açıkladı. Yaşanan problemin tamamen giderildiğini belirten Facebook, yaşanan durumdan dolayı üzgün olduklarını da belirtti. Yaşanan kesinti sırasında pek çok reklam veren, zarar ettiklerini açıklamıştı. Ayrıca bu sırada kullanıcıların başka sosyal medya platformlarına yöneldiği de gözüktü. Telegram uygulaması yaşanan kesinti sırasında fazladan üç milyon kişi tarafından kullanılırken, Twitter gibi diğer platformlarda da yoğun trafik bulunuyordu.   The post Instagram çökme sebebi resmi olarak açıklandı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Instagram çökme sebebi resmi olarak açıklandı!
Geçtiğimiz günlerde kullanıcılar Instagram, Facebook ve WhatsApp uygulamalarına erişimde bir takım sıkıntılar yaşamıştı. Gönderi yenileme, mesaj gönderme gibi işlemleri gerçekleştiremeyen kullanıcılar, Twitter üzerinden tepkilerini dile getirmişti. Bu platformların sahibi olan Facebook, bugün itibariyle Facebook, WhatsApp ve Instagram çökme sebebi için resmi açıklama yaptı.

Instagram ve Facebook çöktü mü?

Instagram çökme sebebi resmi olarak açıklandı!

14 Mart tarihinde Facebook ve sahibi olduğu Instagram ve WhatsApp platformlarında meydana gelen kesinti, büyük ölçüde tepki toplamayı başardı. Twitter üzerinden tepkilerini gösteren kullanıcılar, kesintiyle alakalı ilk resmi açıklamayı da Twitter üzerinden görmüştü. Bugün itibariyle Facebook, geçtiğimiz günlerde yaşanan kesintiye yönelik bir takım açıklamalarda bulundu. Instagram çökme sebebi Kesintinin herhangi bir siber saldırı ile bağlantılı olmadığını aktaran şirket, kesintiye yönelik sebebi ise 'sunucu ayarlarında yapılan bir değişiklik' olarak açıkladı. Yaşanan problemin tamamen giderildiğini belirten Facebook, yaşanan durumdan dolayı üzgün olduklarını da belirtti. Yaşanan kesinti sırasında pek çok reklam veren, zarar ettiklerini açıklamıştı. Ayrıca bu sırada kullanıcıların başka sosyal medya platformlarına yöneldiği de gözüktü. Telegram uygulaması yaşanan kesinti sırasında fazladan üç milyon kişi tarafından kullanılırken, Twitter gibi diğer platformlarda da yoğun trafik bulunuyordu.  

The post Instagram çökme sebebi resmi olarak açıklandı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.