Instagram kaybolan takipçi sorunu ile gündemde!

Instagram kaybolan takipçi sorunu ile gündemde. Dünyanın bir numaralı aktif sosyal medya platformu Instagram, aniden kaybolan takipçi sorunu ile ilgili resmi bir açıklama yaptı. WhatsApp grupları için beklenen özellik geliyor! Instagram kaybolan takipçi sorunu ile gündemde! Son saatlerde birçok kullanıcı tarafından fark edilen kaybolan takipçi sorunu ile ilgili Instagram, beklenen resmi açıklamayı sonunda yaptı. Söz konusu sorun hakkında resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan sosyal medya platformu, hatanın farkından olduklarını ve bu konu üzerinde araştırmalara başladıklarını duyurdu. https://twitter.com/instagram/status/1095664792373743616 Bu sabah saatlerinde, aralarında Selena Gomez, Ariana Grande, James Charles ve Zach Clayton gibi fenomen kişilerin takipçi sayılarına ciddi anlamda düşüş olduğu gözlemlenmişti. Daha sonrasında, diğer fenomenlerin de benzer şekilde kullanıcı kaybettiklerini gözlemleyen birçok kullanıcı ayrıca söz konusu sorunu kendilerininde yaşadığını belirtiyor. https://twitter.com/jamescharles/status/1095534594940497920 YouTuber James Charles ise, yapmış olduğu paylaşımda yarım milyon takipçinin kaybolduğu dile getiriyor. Fast Company ise geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu haberde, popüler sosyal medya platformunun ilerleyen günlerde sahte takipçileri temizleyeceği yönünde bir iddiada bulunmuştu. Henüz, söz konusu bu durumun ana nedenin sahte takipçilerden dolayı mı kaynaklandığı bilinmiyor. Hatırlarsanız, popüler sosyal medya platformu bundan 2-3 ay önce yayınlamış olduğu duyuruda, bir takım uygulamalar yardımıyla elde edilen sahte beğeni, takipçi ve yorumları tespit edebilen bir algoritma geliştireceklerini söylemişti. WhatsApp Durumlar için yeni özelliğini test ediyor! Tabii, hemen yukarıda da belirtiğimiz gibi, söz konusu bu durumun ana sebebi halen bilinmiyor. Ancak, şirkete yakın kaynaklar söz konusu bu durumu sahte takipçi temizliği olarak adlandırıyor. Peki, siz bu yaşanan olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce, milyonlarca kullanıcı neden aniden kayboldu? The post Instagram kaybolan takipçi sorunu ile gündemde! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Instagram kaybolan takipçi sorunu ile gündemde!
Instagram kaybolan takipçi sorunu ile gündemde. Dünyanın bir numaralı aktif sosyal medya platformu Instagram, aniden kaybolan takipçi sorunu ile ilgili resmi bir açıklama yaptı.

WhatsApp grupları için beklenen özellik geliyor!

Instagram kaybolan takipçi sorunu ile gündemde!

Son saatlerde birçok kullanıcı tarafından fark edilen kaybolan takipçi sorunu ile ilgili Instagram, beklenen resmi açıklamayı sonunda yaptı. Söz konusu sorun hakkında resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan sosyal medya platformu, hatanın farkından olduklarını ve bu konu üzerinde araştırmalara başladıklarını duyurdu. https://twitter.com/instagram/status/1095664792373743616 Bu sabah saatlerinde, aralarında Selena Gomez, Ariana Grande, James Charles ve Zach Clayton gibi fenomen kişilerin takipçi sayılarına ciddi anlamda düşüş olduğu gözlemlenmişti. Daha sonrasında, diğer fenomenlerin de benzer şekilde kullanıcı kaybettiklerini gözlemleyen birçok kullanıcı ayrıca söz konusu sorunu kendilerininde yaşadığını belirtiyor. https://twitter.com/jamescharles/status/1095534594940497920 YouTuber James Charles ise, yapmış olduğu paylaşımda yarım milyon takipçinin kaybolduğu dile getiriyor. Fast Company ise geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu haberde, popüler sosyal medya platformunun ilerleyen günlerde sahte takipçileri temizleyeceği yönünde bir iddiada bulunmuştu. Henüz, söz konusu bu durumun ana nedenin sahte takipçilerden dolayı mı kaynaklandığı bilinmiyor. Hatırlarsanız, popüler sosyal medya platformu bundan 2-3 ay önce yayınlamış olduğu duyuruda, bir takım uygulamalar yardımıyla elde edilen sahte beğeni, takipçi ve yorumları tespit edebilen bir algoritma geliştireceklerini söylemişti.

WhatsApp Durumlar için yeni özelliğini test ediyor!

Tabii, hemen yukarıda da belirtiğimiz gibi, söz konusu bu durumun ana sebebi halen bilinmiyor. Ancak, şirkete yakın kaynaklar söz konusu bu durumu sahte takipçi temizliği olarak adlandırıyor. Peki, siz bu yaşanan olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce, milyonlarca kullanıcı neden aniden kayboldu?

The post Instagram kaybolan takipçi sorunu ile gündemde! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.