İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi!

Sürdürülebilir enerji tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe daha büyük önem taşıyor. Fosil kaynakların sınırlı rezervleri, fiyatlardaki dalgalanmalar ve çevreye verdiği zararlar ülkelerin enerji kaynakları ile ilgili alternatifler...

İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi!
Sürdürülebilir enerji tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe daha büyük önem taşıyor. Fosil kaynakların sınırlı rezervleri, fiyatlardaki dalgalanmalar ve çevreye verdiği zararlar ülkelerin enerji kaynakları ile ilgili alternatifler aramasına sebep oluyor. Güneş enerjisi de bu alternatiflerden biri. Son yapılan araştırmalar bunu somut bir şekilde ortaya koyuyor. Enerji terimleriyle ilgili internet aramaları arasında güneş enerjisi öne çıkıyor.

HongMeng OS yüklü 1 milyon Huawei telefon yolda

İnternet aramaları güneş enerjisine olan ilgiyi gösteriyor

SEMrush, enerji ile ilgili internet aramaları için yaptığı yeni araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Buna göre, güneş enerjisi ile ilgili aramaların son iki yılda yüzde 140 arttığı ortaya çıktı. Ayrıca, internet aramaları arasında elektrik, doğalgaz ve benzin konuları da öne çıkıyor. Araştırmaya göre elektrik kelimesi ayda ortalama 59 bin aranırken, doğalgaz 37 bin ve benzin 20 bin olarak yer aldı. SEMrush Ortadoğu Kurumsal İletişim Müdürü Adam Zeidan, enerji terimleriyle ilgili yapılan online aramaların çoğunun ev veya araç odaklı olabileceğini belirtirken, yenilenebilir kaynaklarla üretilen enerjinin Türkiye için önemini vurguladı. Zeidan açıklamasında özellikle Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde sahip olunan enerji potansiyeliyle 2018 yılında elektriğini yüzde 2,5’unu güneş enerjisiyle ürettiğini söyledi. Türkiye, güneş enerjisi kullanımına teşvik eden ülkeler arasında yer alıyor. Enerji Bakanlığı’nın yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımları teşvik etmek amacıyla geliştirdiği programlarıyla 2020’de Güneş enerjisi tesislerinin potansiyelini 3 kat daha artırması hedefleniyor. Türkiye’de yıllık toplam güneşli saat miktarı ise 2.640 saat olarak tanımlanıyor.

The post İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.