iOS 13, Apple AR gözlük için müjdeyi verdi!

Apple AR gözlük yani artırılmış gerçeklik gözlüğü uzun süredir gündemde yerini koruyor. Bazı kaynaklar Apple'ın bundan vazgeçtiğini savunurken, iOS 13'te rastlanan bazı kodlar geliştirme sürecinin devam ettiğini doğruladı. Huawei VR gözlük...

iOS 13, Apple AR gözlük için müjdeyi verdi!
Apple AR gözlük yani artırılmış gerçeklik gözlüğü uzun süredir gündemde yerini koruyor. Bazı kaynaklar Apple'ın bundan vazgeçtiğini savunurken, iOS 13'te rastlanan bazı kodlar geliştirme sürecinin devam ettiğini doğruladı.

Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük geliyor

Apple AR gözlük, iOS 13 ile doğrulandı!

2020 yılında kullanıcılara sunulacağı iddia edilen bu gözlük için, iOS 13 işletim sisteminde STARTester olarak adlandırılan gizli bir uygulama yer alıyor. Gözlük kafaya takıldığında kafa moduna geçiş yapılarak işlevsellik artırılıyor. Ek olarak iOS 13'te AR gözlük için geliştirilen Starboard sistemini tanımlayan bazı dosyalar mevcut. Dosyanın içeriğine bakıldığında, Apple'ın T288 - Garta model koduna sahip bir artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştirdiği görülüyor. Apple AR gözlük iOS 13'ün kod yapısına daha fazla bakıldığındaysa "ARStarBoardViewController" ve "ARStarBoardSceneManager" isimli "Starboard" kodu bulunuyor. Tabi, en çok merak edilen konulardan birisi, işletim sistemi. Bazı söylentilere göre gözlüğün işletim sistemi "Reality OS" veya kısa adıyla "rOS" olacak. iOS'a bağlı olarak çalışan işletim sisteminde AR/VR özellikleri ön plana çıkarılacak. Google, Microsoft gibi firmaların da arttırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışmalarını hızlandırdığını dikkate alırsak, Apple bu konuda çalışmalarını hızlandırmak zorunda olduğunun farkında.

The post iOS 13, Apple AR gözlük için müjdeyi verdi! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.