Teknoloji Haberleri

iOS 13 Beta 3 yayınlandı! İşte yenilikler

Apple, WWDC 2019 etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği iOS 13 sürümünü ertesi gün geliştiricilerin kullanımına sunmuştu. Aradan geçen üç haftanın ardından Beta 2’yi yayınlayan teknoloji devi, bu kez iOS 13 Beta 3 ile karşımızda. Eylül ayında yani yeni iPhone modelleri tanıtıldıktan hemen sonra final sürümü kullanıcılar ile buluşturulacak olan iOS 13, karanlık mod desteğinden Face ID‘nin daha hızlı hale gelmesine kadar onlarca yeni özelliğe ev sahipliği yapıyor.

iOS 13 ile karanlık mod dönemi başladı!

iOS 13 Beta 3 ile sunulan yenilikler!

Yaklaşık 700 MB boyutundaki güncelleme: iPad üzerinde bölünmüş ekran aktif edildiğinde animasyon ile bu gösterilirken, Home yani Ev uygulamasının animasyonları değiştirildi. Ekran kaydı için yeni bir açılır ekranın kullanıma sunulduğu Beta 3, Apple Arcade hizmetinin ilk detaylarını gözler önüne seriyor. iOS 13 ile sunulan diğer özellikleri hatırlamak gerekirse: Kullanıcıların en büyük beklentilerinden olan ve daha önce Mac modellerinde kullanıma sunulan karanlık mod nihayet iPhone, iPad ve iPod Touch’a geldi. Apple’ın iOS ile birlikte sunduğu tüm uygulamalar bu desteği sahip. Ayarlar’dan Fotoğraflar uygulamasına ve hatta Takvim uygulamasına kadar tüm uygulamalar yeni arayüz ile uyumlu hale getirildi. Örneğin, karanlık mod açık haldeyken müzik uygulamasında şarkı sözleri beyaz renkte gösteriliyor. Face ID yüzde 30 daha hızlı hale getirildi. Uygulamaların ve güncellemelerin boyutlarında ise yüzde 50 oranında tasarruf sağlanıyor.

iOS 13 güncellemesi alacak iPhone modelleri!

iOS 13 Beta 3 nasıl yüklenir?

iOS’un Beta sürümünü cihazınıza yükleyebilmeniz için tahmin edebileceğiniz gibi cihazınızın UDID kaydının yapılmış olması, yani bir geliştirici hesabına sahip olmanız gerekiyor. geliştirici olmadan da yükleme yapmak mümkün. Buraya tıklayarak iOS,tvOS ve iPadOS gibi tüm yazılımların Beta sürümlerine ulaşabilirsiniz.

The post iOS 13 Beta 3 yayınlandı! İşte yenilikler appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.