iOS 13 Beta çıktı! iOS 13 Beta nasıl yüklenir?

Teknoloji dünyasının merakla beklediği WWDC 2019 etkinliği gerçekleşti ve iOS 13 sürümü resmen duyuruldu. Karanlık mod desteğinden Face ID'nin daha hızlı hale gelmesine kadar onlarca yeni özellik kullanıcıların beğenisine sunuldu. Eylül ayında...

iOS 13 Beta çıktı! iOS 13 Beta nasıl yüklenir?
Teknoloji dünyasının merakla beklediği WWDC 2019 etkinliği gerçekleşti ve iOS 13 sürümü resmen duyuruldu. Karanlık mod desteğinden Face ID'nin daha hızlı hale gelmesine kadar onlarca yeni özellik kullanıcıların beğenisine sunuldu. Eylül ayında yeni iPhone modelleri tanıtıldıktan hemen sonra yayınlanması beklenen iOS 13 için ilk Beta çıktı. Bu sayede geliştiricilerin uygulamalarını Apple'ın yeni mobil işletim sistemi ile uyumlu hale getirmesi hedefleniyor.

iOS 13 tanıtıldı! Karanlık mod dönemi başladı!

iOS 13 Beta yayınlandı!

Kullanıcıların en büyük beklentilerinden olan ve daha önce Mac modellerinde kullanıma sunulan karanlık mod nihayet iPhone, iPad ve iPod Touch’a geldi. Apple’ın iOS ile birlikte sunduğu tüm uygulamalar bu desteği sahip. Ayarlar’dan Fotoğraflar uygulamasına ve hatta Takvim uygulamasına kadar tüm uygulamalar yeni arayüz ile uyumlu hale getirildi. Örneğin, karanlık mod açık haldeyken müzik uygulamasında şarkı sözleri beyaz renkte gösteriliyor. Face ID yüzde 30 daha hızlı hale getirildi. Uygulamaların ve güncellemelerin boyutlarında ise yüzde 50 oranında tasarruf sağlanıyor.

iOS 13 Beta nasıl yüklenir?

iOS'un Beta sürümünü cihazınıza yükleyebilmeniz için tahmin edebileceğiniz gibi cihazınızın UDID kaydının yapılmış olması, yani bir geliştirici hesabına sahip olmanız gerekiyor. geliştirici olmadan da yükleme yapmak mümkün. Ancak, henüz beta profili yayınlanmadığı için geliştirici hesabı olmayanların bir süre daha beklemesi gerekiyor. Geliştirici hesabı olanlar ise IPSW dosyasını indirerek doğrudan yeni iOS sürümünü test edebiliyorlar. Buraya tıklayarak iOS,tvOS ve iPadOS gibi tüm yazılımların Beta sürümlerine ulaşabilirsiniz.

The post iOS 13 Beta çıktı! iOS 13 Beta nasıl yüklenir? appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.