iOS 13 Beta'da iPhone 11 için Type-C müjdesi!

Günümüzde neredeyse bütün akıllı telefonlardaki USB girişleri Type-C olmuş durumda. Fakat en çok tercih edilen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Apple, iPhone modellerinde halen daha Lightning kullanmaya devam ediyor. iOS 13 Beta sürümü...

iOS 13 Beta'da iPhone 11 için Type-C müjdesi!
Günümüzde neredeyse bütün akıllı telefonlardaki USB girişleri Type-C olmuş durumda. Fakat en çok tercih edilen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Apple, iPhone modellerinde halen daha Lightning kullanmaya devam ediyor. iOS 13 Beta sürümü ile birlikte Apple'ın bu sevdadan vazgeçtiği görülüyor. Yayınlanan iOS 13 Beta sürümünde iTunes'a işaret eden kablonun Lightning değil USB Type-C görünümlü olduğu görülüyor. Bu da yeni iPhone 11 modellerinde USB Type-C kullanılma ihtimalini yükseltiyor.

Benzeri Android'de olan iOS 13 yenilikleri!

Yeni iPhone 11 modellerinde USB Type-C kullanılabilir

Apple her ne kadar iPhone modellerinde Lightning kullanmaktan vazgeçmemiş olsa da güncel iPad Pro modellerinde Type-C girişine yer vermişti. Anlaşılan bu durumun aynısını artık iPhone 11'de de göreceğiz. En azından şimdilik yeni iOS işletim sistemin Beta sürümü bu durumun böyle olacağını gösteriyor. https://twitter.com/Raf___m/status/1136979530944565248 USB Type-C girişine sahip olması beklenen 2019 iPhone 11 modelinin, bu güncelleme ile birlikte hızlı şarj adaptörüne de sahip olması beklentiler arasında yer alıyor. Güncel iPhone modelleri, hızlı şarj desteğine sahip olmasına rağmen kutusundan hızlı şarj adaptörüyle birlikte çıkmıyordu. Yeni iPhone'lardaki USB Type-C güncellemesi, hızlı şarj adaptörlerini de beraberinde getirebilir.

The post iOS 13 Beta'da iPhone 11 için Type-C müjdesi! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.