iOS 13 çıkış tarihi ile ilgili tahminler ortaya çıktı

iPhone kullanıcıları, iOS 13 güncellemesini merakla bekliyor. Yeni özelliklerle, iPhone dünyasında yeni bir deneyimin kapısını açacak güncelleme için yeni bir sızıntı karşımıza çıktı. Sızıntıya göre, iOS 13 çıkış tarihi için yeni iPhone lansmanının...

iOS 13 çıkış tarihi ile ilgili tahminler ortaya çıktı
iPhone kullanıcıları, iOS 13 güncellemesini merakla bekliyor. Yeni özelliklerle, iPhone dünyasında yeni bir deneyimin kapısını açacak güncelleme için yeni bir sızıntı karşımıza çıktı. Sızıntıya göre, iOS 13 çıkış tarihi için yeni iPhone lansmanının sonrası işaret ediliyor.

iOS 13, Apple AR gözlük için müjdeyi verdi!

iOS 13 için Apple'ın eylül ayında yaptığı ve bu yıl 10 Eylül'de gerçekleşecek etkinliğine gözler çevrildi. Zira bu etkinlik ile Apple'ın iOS 13'ün tüm uygun cihazlara resmi olarak sunulması gibi detaylara yer vereceği tahmin ediliyor. Güncellemenin kullanıcılarla buluşması ise bu tarihten yaklaşık 1 hafta sonra olacak.

iOS 13 çıkış tarihi ile ilgili sızıntı paylaşıldı

Android ve web tarafında oldukça sevilen ve birçok uygulamanın da sunduğu karanlık mod özelliğinin iOS 13 ile birlikte geleceği düşünülüyor. Tabii bunların yanında birçok geliştirme de kullanıcıları bekliyor olacak. Apple, eylül etkinliğinden yaklaşık bir hafta sonra iOS'u halka yayınlama gibi bir alışkanlığa sahip diyebiliriz. Bunun, bu yıl da devam edeceği düşünülüyor. Çünkü Apple çoğunlukla kendi geleneklerine bağlı kalan bir şirket olarak tanımlanıyor. Apple'ın geleneklerine bağlı bir şirket olduğundan biraz önce bahsettik. Bu kapsamda da iOS 13 için resmi olmasa da tahmini olarak bazı tarihler vermek mümkün. Büyük bir olasılıkla 16 Eylül Pazartesi veya 17 Eylül Salı günü iOS 13 geliyor. Elbette yine söylüyoruz, bu yalnızca Apple'ın Eylül ayı etkinlikleri ve güncellemelerini yayınlama periyotlarından kaynaklanan bir tahmin. Zira önceki tarihlere bakıldığında: iOS 12, 12 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen bir lansmanda tanıtılmış, ardından da sürüm 17 Eylül'de yayınlanmıştı. Bir önceki tarihte ise iOS 11, 12 Eylül 2017 tarihinde yapılan bir etkinlikte tanıtılmış, ardından 19 Eylül'de nihai sürümü yayınlamış. Daha öncekilere bakıldığında da etkinlik ve sürümlerin yayınlanma tarihleri arasında en az 5 gün en fazla 8 gün var. Hal böyle olunca tahmini olarak söylediğimiz iOS 13 yayınlanma tarihi resmi tarih olabilir.

iOS 13 hangi cihazlar için geliyor?

2019 iPhone modelleri: iPhone XS iPhone XS Max iPhone XR iPhone X iPhone 8 iPhone 8 Plus iPhone 7 iPhone 7 Plus iPhone 6(serisinin tümü) iPhone 6s Plus iPhone SE iPod Touch 7. Nesil 12.9-inç iPad Pro 11 inç iPad Pro 10,5 inç iPad Pro 9,7 inç iPad Pro iPad (6. nesil) iPad (5. nesil) iPad mini (5. nesil) iPad mini 4 iPad Air (3. nesil) iPad Air 2

iOS 13.1 Public Beta yayınlandı!

iOS 13 yenilikleri

Artık popülerleşen karanlık mod, kaydırılabilir klavye ve yenilenmiş fotoğraflar uygulaması arayüzü ile karşılacak olan kullanıcılar aynı zamanda geliştirilmiş imleç kontrolüne ve daha fazla Memoji'ye sahip olacak. Bunun yanında Hatırlatmalar ve Notlar uygulamalarının fonksiyonellik kazanacağını söyleyebiliriz. Akıllı sesli asistan Siri içinse yeni özellikler geliyor. iOS 13 hakkında daha fazla bilgiyi iOS 13'ün betası hakkındaki yazıdan okuyabilirsiniz.

The post iOS 13 çıkış tarihi ile ilgili tahminler ortaya çıktı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.