iOS 13 ile iPhone özelliklerinden birini kaybedecek

Apple, 2015 yılında iPhone 6s ile 3D Touch'ı dünyaya tanıttı. Bu özelliği iPhone’ların temel özelliklerinden biri olarak konumlandırdı. Fakat iOS 13 ile iPhone 3D Touch özelliği işlevini kaybedecek! iOS 13 Beta çıktı! iOS 13 Beta nasıl yüklenir?...

iOS 13 ile iPhone özelliklerinden birini kaybedecek
Apple, 2015 yılında iPhone 6s ile 3D Touch'ı dünyaya tanıttı. Bu özelliği iPhone’ların temel özelliklerinden biri olarak konumlandırdı. Fakat iOS 13 ile iPhone 3D Touch özelliği işlevini kaybedecek!

iOS 13 Beta çıktı! iOS 13 Beta nasıl yüklenir?

iOS 13 ile iPhone 3D Touch özelliği işlevini kaybedecek!

3D Touch özelliğinin tanıtılmasının üzerinden uzun bir zaman geçti. Apple’ın ilk planlarında, bu özellik için tamamen yeni ve sezgisel bir UI etkileşimi yöntemi ekleyerek akıllı telefonlarımızı kullanma biçimimizi değiştirmeyi planlıyordu. Ancak tanıtılmasından yaklaşık dört yıl sonra, özelliğin hayatımızda çok da önemli bir yere sahip olmadığı farkedildi. Kullanıcıya, ekrana uygulanan baskı miktarına bağlı olarak çeşitli bağlamsal seçenekler sunan özellik, teknolojik açıdan etkileyici olsa da kolay bir kullanım sağlamıyordu. Ayrıca Apple, kullanıcıların 3D Touch özelliği olmadan da basış sürelerindeki değişiklikleri doğru şekilde ayarlayarak arayüz üzerindeki gerekli seçenekleri kullanmasını sağlayabilirdi. iOS 13 ile iPhone 3D Touch özelliği işlevini kaybedecek! - ShiftDelete.Net (1) Bu özelliğin ölümünün söylentileri uzun süredir vardı. Fakat WWDC’nin ardından bu söylentiler doğrulanmış oldu. Beta sürümü raporları, iOS 13 güncellenmesiyle birlikte 3D Touch özelliğini destekleyen cihazların artık bu özelliği kullanamayacağını ortaya koydu. Fakat ana ekran işlemleri ve hızlı işlemler için 3D Touch'ın sunduğu özellikler artık uzun basım hareketleriyle sunulacak. Yani iOS 13 destekleyen ve 3D Touch özelliği olmayan iPhone XR ve SE modelleri gibi iPhone’lar da bu özelliğin tüm işlevlerini kullanabilecek. Bununla birlikte sadece iPhone’lar değil iPad ve iPod gibi cihazlar da 3D Touch özelliği olmadan bu özelliğin tüm işlevlerinden yararlanabilecek hale gelmiş olacak. Yeni güncellemenin tüm cihazlara dağıtılmasıyla da özelliğin işlevselliğini hep beraber göreceğiz.

The post iOS 13 ile iPhone özelliklerinden birini kaybedecek appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.