Teknoloji Haberleri

iOS 13’ün tanıtılacağı WWDC 2019’un tarihi belli oldu!

Apple‘ın her sene yaza doğru gerçekleştirdiği Dünya Geliştirici Konferansı‘nın bu yıl hangi tarihte düzenleneceği ortaya çıktı. Peki, iOS 13‘ün tanıtılacağı Apple WWDC 2019 ne zaman düzenlenecek?

Heyecan yaratan iPhone SE 2 konsepti!

iOS 13’ün tanıtılacağı WWDC 2019’un tarihi sızdırıldı!

Hatırlarsanız, Apple geçtiğimiz yıl WWDC 2018 etkinliğini 4-8 Haziran arasında gerçekleştirmişti. 2017 yılında ise WWDC etkinliğini 5-9 Haziran‘da düzenleneceğini açıklayan Apple, görünen o ki bu yılda geleneği bozmayacak. Apple‘a yakınlığı ile bilinen MacRumors tarafından aktarılan bilgiler doğrultusunda, Apple WWDC 2019 etkinliğinin 3-7 Haziran tarihleri arasında, California’nın San Jose kentinde yer alan McEnery Kongre Merkezi’nde gerçekleşeceğini müjdeledi. Apple‘ın etkinlik takvimini sızdıran MacRumors böylece, iOS 13 başta olmak üzere macOS 10.15, wachOS 6 ve tvOS 13′ün tanıtılacağı etkinliğin tarihini de gözler önüne sermiş oldu.

iOS 13 nasıl olacak? 

Son paylaşılan raporlara göre, yeni iOS sürümüyle beraber Apple, birçok işlevsel özelliği kullanıcılarına sunacağı ortaya çıktı. Daha önceden de belirtiğimiz Haziran ayında tanıtılacak olan yeni iOS sürümüyle kullanıcılara karanlık mod özelliği sunulacak.

Samsung Galaxy S10 için 4 farklı tanıtım videosu!

Kullanıcılarının uzunca bir süre beklediği bu özellik sayesinde, iOS cihazların gece kullanıma daha verimli hale getirilecek. Tabii, iOS 13 ile ilgili yenilikler sadece gece moduyla sınırlı kalmayacak. iOS 13 / Apple WWDC 2019 tarihi Raporlara göre, yeni iOS sürümünde CarPlay uygulamasında da ciddi iyileştirmeler yapılacağı belirtiliyor. Böylece, CarPlay uygulamasını daha stabil hale getirecek olan Apple‘ın, söz konusu bu uygulamaya da bazı işlevsel özellikler kazandırması da bekleniyor. Ayrıca Apple, tüm bu yeniliklerin haricinde iPad için de yeni bir ana ekran üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. Bu kısımda ise teknoloji devi, bir takım çoklu görev özelliği üzerinde çalışıyor. Şimdilik, söz konusu bu özelliklerin bir varsayımdan ibaret olduğunu da belirtelim. Peki, siz iOS 13 güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

The post iOS 13’ün tanıtılacağı WWDC 2019’un tarihi belli oldu! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.