iPadOS alacak iPad modelleri ortaya çıktı

Apple'ın bir süredir iPad modelleri ile ilgili planları olduğu biliniyordu. Verimliliği artırmak için iPad'in yazılımına eğilen Cupertino'lu şirket en sonunda tablet modellerinin işletim sistemini iOS'ten ayırdı. iPadOS, WWDC 2019 etkinliğinde...

iPadOS alacak iPad modelleri ortaya çıktı
Apple'ın bir süredir iPad modelleri ile ilgili planları olduğu biliniyordu. Verimliliği artırmak için iPad'in yazılımına eğilen Cupertino'lu şirket en sonunda tablet modellerinin işletim sistemini iOS'ten ayırdı. iPadOS, WWDC 2019 etkinliğinde resmen tanıtıldı. Bu tanıtımın ardından iPadOS alacak iPad modelleri de belli oldu.

iOS 13 özellikleri

iPadOS alacak iPad modelleri açıklandı

WWDC 2019 etkinliği 3-7 Haziran tarihleri arasında düzenleniyor. Etkinliğin ilk saatlerinde iOS 13'ten tvOS 13'e, watchOS 6'dan iPadOS'a kadar tüm yeni işletim sistemleri dünyaya tanıtıldı. iPadOS'un tanıtımının adından hangi tablet modellerinin bu güncellemeyi alacağı merak konusu olmaya başladı. iPadOS alacak iPad modelleri, Apple'ın resmi web sitesinde yazılan bir yazıyla netlik kazanmış oldu. iOS 13 sürümünün iPhone 6S'ten sonraki tüm iPhone modellerine geleceği biliniyordu. Ancak, iPadOS ile ilgili soru işaretleri bulunuyordu. Yazılan bilgilerin ardından bu soru işareti de ortadan kalktı. iPadOS alacak iPad modelleri açıklandı. Yapılan yazılı açıklamaya göre, iPad Air 2 ve sonraki tüm tablet modelleri bu güncellemeyi alacak ve kendi işletim sistemine kavuşacak. Yeni işletim sistemiyle birlikte iOS devri, iPad modelleri için resmen kapandı. Bu işletim sistemi tablet kullanıcılarının, tabletlerini bilgisayar verimliliğinde kullanabilmelerinin önünü açıyor diyebiliriz. Çoklu ekranda daha verimli bir kullanım sunan iPadOS ayrıca klavye tarafında yapılan yenilikle de dikkat çekiyor.

iPadOS alacak iPad modelleri listesi

– 12.9 inç iPad Pro – 11 inç iPad Pro – 10.5 inç iPad Pro – 9.7 inç iPad Pro – iPad (5 ve 6. Nesil) – iPad mini (5. Nesil) – iPad mini 4 – iPad Air (3. Nesil) – iPad Air 2 iPadOS hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki haberimize bakabilirsiniz.

iPadOS özellikleri

The post iPadOS alacak iPad modelleri ortaya çıktı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.