iPhone 11 performans testi ortaya çıktı!

Yeni iPhone modellerinin resmi olarak tanıtılmasına bir hafta kaldı. Tanıtım etkinliği öncesinde uygun fiyatlı iPhone XR’ın yerini alacak olan iPhone 11 performans testinde boy gösterdi. Böylece bazı önemli detaylar gün yüzüne çıktı. Geekbench...

iPhone 11 performans testi ortaya çıktı!
Yeni iPhone modellerinin resmi olarak tanıtılmasına bir hafta kaldı. Tanıtım etkinliği öncesinde uygun fiyatlı iPhone XR’ın yerini alacak olan iPhone 11 performans testinde boy gösterdi. Böylece bazı önemli detaylar gün yüzüne çıktı. Geekbench performans testinde keşfedilen bir cihaz, iOS 13.1 ile çalışıyor ve N104AP anakart koduna sahip. Mayıs ayında Bloomberg tarafından yayınlanan raporda, yeni nesil iPhone XR‘nin bu anakart kodunu taşıyacağı belirtiliyordu.

iPhone 11 modelleri ve teknik özellikleri sızdırıldı

iPhone 11 performans testi

Ek olarak telefon iPhone 12,1 model numarasını taşıyor. Tek çekirdek testinden 5415, çoklu çekirdek testinden ise 11294 puan alındığını görüyoruz. Bu testin iPhone 11'e ait olması önemli detayları gözler önüne serdi. İlk göze çarpan detaylardan birisi, 4 GB RAM. iPhone XR modelinde 3 GB RAM'e yer veren Apple'ın yeni uygun fiyatlı iPhone modelinde 4 GB RAM'e yer vereceğini daha önce sizlere duyurmuştuk. Apple A13 Bionic işlemcinin özellikleri halen bilinmiyor. Ancak, beklentiler iki yüksek performans ve dört yüksek verimlilik sunan sunan işlemci çekirdeği sayesinde A12 ile benzer şekilde altı çekirdekli bir işlemci olacağı yönünde. Apple A12 Bionic'in maksimum çalışma hızı ise 2.49 GHz seviyesinde. Ancak, Geekbench testinde Apple A13'ün 2.66 GHz hızında çalıştığını görüyoruz, bu kapsamda tek çekirdek performansının yaklaşık yüzde 13 arttığını görüyoruz. iPhone XR'nin tek çekirdek testinden aldığı skor yaklaşık 4796 civarında. Bu kapsamda tek çekirdek performansında önemli bir artış yaşandığı görülürken, çoklu çekirdek performansı neredeyse aynı. Tabi, cihaz satışa sunulmadan bu konuda net olarak konuşmak pek mümkün değil. iPhone 11 performans testi hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?  

The post iPhone 11 performans testi ortaya çıktı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.