Teknoloji Haberleri

iPhone 11 ters kablosuz şarj özelliği için kötü haber!

Huawei Mate 20 Pro, Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 gibi güncel akıllı telefonlar ters kablosuz şarj özelliği ile gelirken, Apple’ın iPhone 11 serisinde / yeni iPhone modellerinde bu teknolojiye yer vermesi uzun süredir bekleniyordu. Tanıtıma bir hafta kala analist Ming-Chi Kuo, yeni modellerde ters kablosuz şarj özelliğinin olmayacağını duyurdu. Beklendiği gibi oldu ve 10 Eylül günü iPhone 11, iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinde bu özellikten söz edilmedi.

iPhone 11 Pro Max’ın gece modu ortalığı karıştırdı!

iPhone 11 ters kablosuz şarj özelliği yazılımsal olarak kapalı!

Şarj verimliliğinin Apple’ın gereksinimlerini karşılamayacağı en büyük gerekçe olarak gösterildi. Ancak, Sonny Dickson tarafından Twitter’da yapılan paylaşıma göre iPhone 11 serisinde ters kablosuz şarj özelliği için gerekli donanım yer alıyor, ancak Apple bunu yazılımsal olarak engelliyor. Yani, Apple izin vermiş olsa yeni iPhone’lar ile AirPods veya Apple Watch’ı şarj etmek mümkün. Eğer bu iddia doğruysa, Ming-Chi Kuo’nun belirttiği gibi ters şarjı iptal etme kararını son anda alan Apple, donanımı çıkaracak vakit bulamamış olabilir. Yeni iPhone modellerinin batarya kapasitesinde yaşanan artış, bu özelliğin daha önce düşünüldüğünü doğrulayan etkenle arasında yer alıyor. Zira, bu işlem sırasında telefonun bataryası kullanıldığı için cihazların pil kapasitesi yüksek olmalı. iPhone 11 Pro Max modeli, iPhone XS Max’a kıyasla 5 saat daha fazla pil ömrü sunuyor. Bu özellik ilerleyen dönemde yazılım güncellemesi ile aktif hale gelir mi? sorusuna analistlerin neredeyse tamamı “hayır” cevabı veriyor. iPhone 11 ters kablosuz şarj eksikliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

The post iPhone 11 ters kablosuz şarj özelliği için kötü haber! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.