iPhone 4 tasarımı tekrar karşımıza çıkacak!

Apple, iPhone SE modelini yenilemezken, halen eskileri unutmamışa benziyor. Ünlü Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo ve MacRumors'un araştırma notuna göre, gelecek yıl iPhone 4'ü hatırlatan metal çerçeveli iPhone'ları piyasaya sürecek. Kuo ile TF...

iPhone 4 tasarımı tekrar karşımıza çıkacak!
Apple, iPhone SE modelini yenilemezken, halen eskileri unutmamışa benziyor. Ünlü Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo ve MacRumors'un araştırma notuna göre, gelecek yıl iPhone 4'ü hatırlatan metal çerçeveli iPhone'ları piyasaya sürecek. Kuo ile TF International Securities ile ortak yaptığı araştırma sonucunda, 2020 iPhone modellerinin tasarımının önemli ölçüde değişeceğini belirtti. Tasarım sürecinin baştan aşağı yenileneceğini belirten Kuo, 2020 iPhone'ların safir veya cam kapakların yanı sıra yeni bir metal çerçeveye sahip olacağının altını çiziyor.

iPhone 11 kutusundan çıkıyor

2020 iPhone'lar ile iPhone 4 tasarımı tekrar canlanacak!

Kuo, Haziran ayında 2020 yılında iPhone'ların 5.4 inç, 6.1 inç ve 5.4 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuna sahip olacağını söyledi. iPhone 11 serisinden farkı ise LCD'ye tamamen veda edilerek, tüm ekranlarda OLED kullanılması olacak. iPhone X modelinden bu yana yani üç yıl sonra iPhone modellerinin tasarımında büyük bir değişiklik yaşanacak. Tekrardan iPhone modellerinde kenarların kare yapıda olduğunu görmek şimdiden birçok kişiyi heyecanlandırıyor. Aynı zamanda büyük soru işaretlerini beraberinde getiriyor. 2.5D camlara atıfta bulunan Kuo, telefonun camında hafif bir kıvrımın tercih edilmeye devam edildiğini belirtiyor. Mevcut iPhone tasarımı, camı paslanmaz çelik kenarlarla bir eğride birleştiriyor. iPhone 4 daha çok metal ve cam sandviç gibiydi, bu yüzden Apple'ın kavisli ekran camını düz kenarlarla nasıl birleştireceği henüz bilinmiyor.

iPhone 11 Pro kutudan çıkıyor (VİDEO)

Tüm bunlara ek olarak önümüzdeki yıl iPhone'larda, 5G desteğinin bulunacağı belirtiliyor. Kuo, Intel'in modem birimini satın almasına rağmen 2020 yılından önce Apple'ın kendi modemlerini kullanmayacağını belirtiyor.

The post iPhone 4 tasarımı tekrar karşımıza çıkacak! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.